Salı, Kasım 28, 2023
Google search engine
Ana SayfaKayseriHukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi toplandı

Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi toplandı

Cumhuriyet Meclisi, Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi, YÖDAK üyeliğine yapılan başvuruları değerlendirerek oy birliğiyle onayladığı isimleri Genel Kurul’a sevk etti.

Komite ayrıca, UBP Lefkoşa milletvekili Sadık Gardiyanoğlu’nun önerisi olan Orman (Değişiklik) Yasa Önerisi’ni de görüşerek oy birliği ile Genel Kurula sevk etti.

UBP Milletvekili Komite Başkanı Yasemi Öztürk başkanlığında bugün saat 14.00’te toplanan Cumhuriyet Meclisi, Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Sağlık ve Tıp Bilimleri Alanlarında İş Birliğine Dair Anlaşma (Onay) Yasa Tasarısı ile Motorlu Araçlarla Yolcu ve Eşya Taşınması (Denetim) (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nın genel görüşmesine de başladı.

Meclisten verilen bilgiye göre, komite toplantısına davetli olarak Başbakanlık, Kıbrıs Türk Tabipler Birliği, Tıp-İş, Orman Dairesi, Trafik Dairesi ve Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’ndan temsilciler katıldı ve görüşlerini aktardı.

UBP Milletvekili Yasemi Öztürk başkanlığında toplanan Komite toplantısına, CTP Milletvekili Komite Başkan Vekili Ongun Talat, komite üyeleri UBP Milletvekilleri Sadık Gardiyanoğlu, Fırtına Karanfil ve CTP Milletvekili Ürün Solyalı katıldı.

TAK/BRT

Kaynak : BRTK

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments