Çarşamba, Haziran 7, 2023
Google search engine
Ana SayfaKayseriGİKAD tanıtım etkinliği düzenledi

GİKAD tanıtım etkinliği düzenledi

Kıbrıs Türk Girişimci Kadınlar Derneği’nin (GİKAD), köylerdeki kadınların kazanç elde etmesi adına satış ve eğitim merkezi olarak topluma kazandırdıkları Girişimci Kadınlar Kalkınma Kooperatifi’nin (Gİ-KA KOOP) Evkaf tarafından sağlanan ve Gİ-KA KOOP tarafından da restore edilen vakıf binasında tanıtım etkinliği düzenlendi.

Eski Lefkoşa Tren İstasyonu’nda yer alan etkinlikle ilgili açıklama yapan Evkaf Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim Benter, iyi durumda olmayan tarihi bir eseri aslına uygun olarak restore eden ve tüm bölgelerdeki kadınların ürettiklerini satabildikleri bir yer haline getiren GİKAD Başkanı İçim Çağıner Kavuklu’yu ve restorasyonu başarılı bir şekilde gerçekleştiren mimar Özge Özbekoğlu’nu tebrik etti.

Benter, örnek bir projenin uygulandığını ifade ederek, “Tüm toplum açısından çok önemlidir. Böylelikle hem topluma fayda sağlanabiliyor hem de tarihi eserlerimize güzel bir fonksiyon kazandırabiliyoruz” ifadelerini kullandı.

Benter, Kıbrıs’ta kurulan 2 bin 200’den fazla vakfın en az yarısının kadınlar tarafından kurulduğunu ifade ederek, “Anlıyoruz ki geçmişte olduğu gibi hem gündelik hem de sosyal hayatta kadınlarımızın önemi son derece önemlidir. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle GİKAD‘ı ve emek veren tüm kadınlarımızı tebrik ediyoruz” diyerek sözlerine son verdi.

TAK/BRT

Kaynak : BRTK

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments