Cumartesi, Eylül 30, 2023
Google search engine
Ana SayfaFenerbahçe'nin kan bağışı çağrısına yoğun katılım oldu
Array

Fenerbahçe’nin kan bağışı çağrısına yoğun katılım oldu


Fenerbahçe Ülker Stadyumu’nda başlayan kampanya içih kan bağışı çağrısına birçok takımın taraftarı da karşılık verdi.


Galatasaray taraftarı Ömer Mustafa Şahin ve Bodrumspor taraftarı Safa Turgay, kan bağışı için Ülker Stadyumu’na geldi ve birlik beraberlik çağrısı yaparak bütün takım taraftarlarını kan vermeye davet etti.


Sarı-lacivertli kulübün çalışanları, yöneticiler, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı ve Kadıköy Belediyesi yetkilileri de stadyuma gelerek kan bağışında bulundu.


Fenerbahçeli sporcular da kan bağışı etkinliğine katıldı


Fenerbahçe Kulübü’nün Kızılay’la birlikte düzenlediği kan bağışı etkinliğine sarı-lacivertli kulübün sporcuları da katıldı.


Kan bağışı etkinliğinde, Fenerbahçe Beko Basketbol Takımı’nın teknik ekip ve oyuncuları yeraldı.


Sabah antrenmanının ardından Samandıra’dan çıkan Attila Szalai, Mert Hakan Yandaş, Samet Akaydin, Ferdi Kadıoğlu ve İsmail Yüksek de Ülker Stadyumu’na geldi.


Futbol ve basketbol takımının yanı sıra, çeşitli branşlardaki farklı yaş kategorilerinden sporcular ile antrenörler, kan bağışında bulundu.

Fenerbahçe'nin kan bağışı çağrısına yoğun katılım oldu


Kan verdikten sonra basın mensuplarına açıklamada bulunan Fenerbahçe Beko Başantrenörü Dimitris Itoudis, böyle bir organizasyonun yapılmasından dolayı kulübe teşekkür etti.


Yunan çalıştırıcı, böyle durumlarda spor kulüplerinin sosyal anlamda hayatın farklı noktalarına da etki ettiğini dile getirdi.


“Burada geçirdiğim sürede çok fazla insan geldiğini gördüm. Kulübün çağrısının nasıl büyüdüğünü gördüm. Sporun ve spor kulüplerinin, sahada mücadele etmenin yanında hayatın bu alanına yapabildiği etki de burada görülüyor. Zor bir süreç, bunun farkındayım. Kulübümün yaptığı organizasyon ve katılımla gurur duyduğumu söyleyebilirim.”


Dimitris Itoudis, Türk ve Yunan halkının birbirine çok benzediğini aktardı.


“Biz komşuyuz. Çok fazla ortak noktamız var. Bir araya gelmek için böyle trajedilerin olması gerekmiyor. Sadece Yunanistan’dan gelen ekipler değil, 1 canı kurtarmak için dünyanın farklı noktalarından gelen herkes birer kahraman. Türk, Yunan, Alman, Japon, Çinli diye ayırmadan, herkese teşekkür etmek gerekiyor. Ben bir basketbol antrenörüyüm. 52 yaşındayım ve politikacı değilim. Uzun süredir ülkemin dışında görev yapıyorum. Türk halkı ve Yunan halkının çok fazla ortak yönü var. İyi yaptığımız her şeyi, elimizden gelenleri yaptık. Yunanistan’da benzer bir felaket olduğunda ya da zor bir durum olduğunda Türkiye’deki ekiplerin en iyi şekilde yardımcı olmaya çalıştığını biliyoruz. Her birimiz de elimizden gelenin en iyisini burada yapmaya çalışıyoruz. Kameraya yansımayanlar da var. Bazı insanlar yaptıklarının görülmesini istemiyor. Yunanistan’daki arkadaşlarımız 5 tırlık eşya, ilaç ve hijyen malzemeleri gönderdi. Bunları reklam olması için bahsetmiyorum, aradaki dayanışmayı göstermek için söylüyorum. Bu süreçte 2 halk, birbirine gereken dayanışmayı gösteriyor.”


Mert Hakan Yandaş Yandaş: Kan bağışı çok önemli bir yardım


Kan bağışı organizasyonuna katılan futbolculardan Mert Hakan Yandaş, sözlerine vefat eden vatandaşlara rahmet, yakınlarına da başsağlığı dilerek başladı.


Yandaş, ilk günden bu yana seferber olan herkese teşekkür etti.


“Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Allah razı olsun. İlk günden bu yana insanları teşvik ettiği için kulübümüze de teşekkür ediyorum. Kan bağışı çok önemli bir yardım. Bunu insanlarımız unutmasın. Orada hala yaralı vatandaşlarımız var. Kana çok ihtiyaç oluyor. Herkesi hem buraya hem de kan verebileceği bütün alanlara davet ediyorum. Birlik ve beraberlik, ülkemizin doğuşundan bu yana var. Kan vermeyi unutmayalım.”


Tecrübeli futbolcu, uzun vadede depremden etkilenen bölge halkının unutulmaması gerektiğini de hatırlattı.


“Kısa vadede yapabileceklerimizi yapmak için seferber olduk. Burada kişilerin ya da kurumların önemi yok, birlik ve beraberliğin önemi var. Orada yaşamını devam ettirmeye çalışan insanlarımız var. Onlar bizim canımız. Yaşanan felaket çok üzücü. Ne yapsak az kalır. Hem kendi adıma hem de kulübümüz ve takım arkadaşlarım adına oradaki kimseyi unutturmayacağımızı söyleyebilirim. Unutulduğunu hissettiğimiz ve düşündüğümüz dönemde tekrar onların yanında olmayı planlıyoruz. İnsan unutabilen bir varlık ama onlara ne kadar destek olsak az. Hem ülkemiz hem de kendimiz adına unutturmayacağımızın sözünü verebilirim.”

Kaynak : TRT SPOR

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments