Pazartesi, Aralık 4, 2023
Google search engine
Ana SayfaDünyaBolsonaro, Trump ile ilişkisini değerlendirdi: Tek kelimeyle olağanüstü

Bolsonaro, Trump ile ilişkisini değerlendirdi: Tek kelimeyle olağanüstü


Bolsonaro, ABD’nin Maryland eyaletinde Amerikan Muhafazakar Birliğinin geleneksel yıllık Muhafazakar Siyasi Eylem Konferansında (CPAC 2023) konuşma yaptı.


Brezilya’da devlet başkanlığı yaptığı için Tanrı’ya şükrettiğini söyleyen Bolsonaro, henüz misyonunun bitmediğini hissettiğini söyledi.


Bolsonaro, ülkesinin doğal kaynaklardan zengin ancak gelişmemiş bir ülke olduğunu belirterek “Popülizm, komünizm ve yolsuzluk Brezilya’da siyasete her zaman hakim oldu.” şeklinde konuştu.


“Brezilya’da özel mülkiyet tehlike altında”


Sosyalist Partinin bir üyesi tarafından 2018’de bıçaklandığını söyleyen Bolsonaro, “Brezilya’nın en çok sevilen bir önceki başkanıyım.” dedi. Bolsonaro, kendi döneminde önemli icraatlar yaptıklarını kaydederek Kovid-19 aşı zorunluluğuna karşı çıktığını ve medyanın kendisine saldırdığını ancak kendisinin basın özgürlüğünü savunduğunu iddia etti.


Bolsonaro, 2022’de 2018’dekinden daha çok desteklendiğini öne sürerek “Sayıların neden tersini yansıttığını anlamıyorum.” ifadesini kullandı. Muhafazakar değerleri savunduğunu söyleyen Bolsonaro, Brezilya’da özel mülkiyetin tehlike altında olduğunu ileri sürdü.


Bolsonaro, “Başkan Donald Trump ile ilişkimin tek kelimeyle olağanüstü olduğunu söylemek benim için elzemdir.” dedi. Eski Brezilya Devlet Başkanı ayrıca “Ben Başkan olsaydım, Brezilya’da yakıt ikmali yapan İran gemileri sorununu yaşamayacağımızdan emin olabilirdiniz.” ifadesini kullandı.

Kaynak : TRT HABER

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments