Hayırsever İşadamı Mehmet ve Emel Tarman Çifti Bir Dizi Etkinlik İçin Kayseri’de

Emel Tarman Görme Engelliler İlkokulu, Ortaokulu ve Mehmet Tarman İlkokulu, okul iyileştirme çalışmaları açılış programı gerçekleştirildi.

Türkiye’nin önemli değerlerinden biri olan Hayırsever İşadamı Mehmet ve Emel Tarman çifti bir takım temaslar için Kayseri’de, Yardımseverliği ve sosyal projelerden adlarından sıkça bahsedilen Tarman çifti ilk önce adlarını taşıyan okulu ziyaret etti.

Faaliyetleri ve projeleriyle ilgili birtakım ziyaretlerde bulunan Tarman çifti için bir tören gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen törene Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kocasinan Kaymakamı İlhan Abay, İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik, Hayırsever Mehmet Tarman ile Eşi Emel Tarman, Mehmet Tarman İlkokulu Müdürü Dilaver Koçak, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Mehmet Tarman törende şunları ifade etti,
” herdaim Kayseri’ de bulunmanın insanlara destek olmanın bir gurur abidesi olduk. Sosyal sorumluluk projelerini misyon edindik. Memleketimizi çok seviyoruz. Bizim onlarla derin bir bağımız var. Herkez bizim kardeşimiz. Bizler paylaşmayı seviyoruz. Paylaşmak bereketi getirir bir aileye bir çocuğa destek olunursa engeller aşılır ve anlamlı olur, Bunlar kolay elde edilecek tarifler değil önce insan olmakta sonra geleceği inşaa etmekle geçiyor ve aynı zamanda da törenalanında bulunan çocuklarımızın sevincine şahit olmak ta her şeye yetiyor” dedi.

Ünlü işadamı Mehmet Tarman, iş hayatındaki başarıları kadar renkli kişiliği, yardımseverliği ve sosyal projelerde yer almasıyla da takdir gören bir isim. Konuşmasının ilk bölümünde tekstil sektörüne, erken yaşlarda başladığı ve sektörde en iyisi olmayı hedeflediğini söyledi.

Ayrıca bir çok sivil toplum kuruluşu ve yerli vakıflarla sosyal dayanışma ağı kurarak insanlara destek olmayı misyon edindiğini örneklerle paylaştı. edinmiş olduğu misyonla güzel dönüşlerin olması kendisini birhayli mutlu ettiği sözlerini dile getirdi. İfadelerin de örnek kişiliği ve yardımseverliği bir kez daha tescillenmiş oldu.

Tarman, aynı zamanda kitaplara ve ailesine olan düşkünlüğü ile de tanınıyor. “kitapların bana çalışma hayatında katkı sunduğuna inanıyorum. Atatürk’le alakalı tüm kitapları seviyorum. Ulu önderin bende çok büyük bir yeri vardır. Yönetimi, mücadelesi daima bize rehber olmuştur. Kısacası insanlığa faydalı her tür kitapları okuyorum. Devletimi seviyorum. Aile benim için çok değerli ve önemlidir. Eşim Emel Tarman, oğlum Süleyman Emre Tarman ve Gelinim Yonca Tarman var. Benim için çok değerlidir. Tabi hepiniz de benim büyük bir ailemsiniz.”

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek: ‘Biz onların kalplerinin güzelliğini, kalpleri ile bizi gördüklerini gördük’
Törende konuşan Vali Çiçek, “Öğrencilerimizi de gördük. Muhteşemlerdi. Gözleri pek iyi göremiyordu belki ama biz onların kalplerinin güzelliğini, kalpleri ile bizi gördüklerini gördük. İşte bu okulun özellikle onlara dönük olarak hayatlarını kolaylaştırmak için onarım yapılması, yenilenmesi her şeyden daha değerli” dedi.

Vali Gökmen Çiçek, hayırsever Mehmet – Emel Tarman çiftine teşekkür etti.

Hayır yapmanın zor bir şey olduğunu ve herkese nasip olmayacağını söyleyen Vali Çiçek, “Size öncelikle teşekkür ediyorum, bu hayırlar tabi ki çok önemli, vermek zor bir iş ve herkese de nasip olmaz. Çok defasında da konuştuğum iş insanı dostlarım olmuştu ‘vermek istiyorum sayın Valim, veremiyorum’ demişti. Birisi de bir söz vermişti yapacağına dair sonra aradı ‘sabaha kadar uyuyamadım veremeyeceğim’ demişti. Vermek kolay bir şey değil. Ama o vermenin, paylaşmanın tadını aldıktan sonrada o paylaşmanın güzelliğini gördükten sonrada herhalde vermemek kolay değildir. Ben doğduğunuz topraklara vefanız, buraları unutmamanızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Burada öğrencilerimizi de gördük. Muhteşemlerdi. Gözleri pek iyi göremiyordu belki ama biz onların kalplerinin güzelliğini, kalpleri ile bizi gördüklerini gördük. İşte bu okulun özellikle onlara dönük olarak hayatlarını kolaylaştırmak için onarım yapılması, yenilenmesi her şeyden daha değerli” şeklinde konuştu.

Tarman ailesinin, Erkilet kucaklaşması diyelim.
Tarman ailesinin özellikle Erkilet bölgesinde çok büyük hayırlar yaptığını dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik, “1 milyon 750 bin lira gibi bu sene buraya bir tadilat onarım için masraf yaptılar. Geçen sene de 1 milyon 250 bin lira gibi diğer okulumuza masraf yapmışlardı. Bu hayır işleri ile uğraşmak kolay değil, herkesin karı değil, Tarman ailesinin,

Erkilet kucaklaşması diyelim. Kazandıklarını Erkilet ile paylaşması diyelim, vefa borcunu ödemesi diyelim. 900 civarında bizim okulumuz var bunların hepsine yetişmemiz mümkün değil. Bu tür hayırseverlerimizin yapmış oldukları yardımlarla bu tür tadilat onarım işleri bizim elimizi kolaylaştırmakta ve kendileri de aile olarak topluma olan borçlarını ödemektedirler. Bu tür hayırseverlerimizin sayısının artmasını temenni ediyorum. Kayserimiz zaten hayırseverler şehri olarak anılıyor ama Tarman ailemiz okulu yaptırmakla kalmıyor, okullardan ellerini çekmiyorlar, vakıf vasıtasıyla sürekli buraların yenileme ve tadilat çalışmalarına yardımcı oluyorlar. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Rabbim onlara daha çok versin onlarda Milli Eğitim camiası adına daha çok kullansın diyoruz. Biz hayırseverlerimiz elini uzattığı anda kollarından yakalıyoruz. Kendileri ile ilişkilerimiz oldukça iyi, yeter ki yaklaşsınlar. Biz her türlü kapıları açıyoruz, onlara kolaylık sağlıyoruz. Bu okullar bizim halkımızın. Onlarda halkımıza bir vefa borcunu bu şekilde ödüyorlar. Aramız son derece iyi bu ilişkilerimiz devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Tarman ailesine okulumuza destekleri için çok teşekkür ediyorum.
Mehmet Tarman İlkokul Müdürü Dilaver Koçak ise, Tarman ailesine teşekkürlerini ileterek “8 yıldır okulumuzda her türlü katkılarını hiçbir zaman için esirgemediler. Ama bu yaz döneminde yoğun bir tadilata girdik. Komple okulumuzu sıfırdan yenileme çalışması yapıldı. Aynı zamanda aynı binayı kullandığımız Görme Engelliler İlkokulu, Ortaokulu birlikte ikisinin bir komple tadilatını yaptık. Bugün de özel bir işleri için gelmişlerdi bu vesile ile kendileri ile küçük bir açılış yapacağız. Tüm Tarman ailesine okulumuza destekleri için çok teşekkür ediyorum. Ellerini üzerimizden hiç çekmediler. Allah hayırlarını kabul etsin inşallah başka okullara da nasip olur” diye konuştu.Konuşmalarının ardından Vali Gökmen Çiçek, Hayırsever Emel – Mehmet Tarman çiftine plaket takdim etti.

Hakkında Editör

Ayrıca Kontrol Et

Başkan Büyükkılıç, Kaymek Huzur Çınarı Tarafından Düzenlenen 7. Evlilik Akademisi Sertifika Töreni’ne Katıldı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK)  Huzur …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir