Sportif yetenek taraması başladı – Son Dakika Haberleri


Manisa’da, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında hayata geçirilen “Türkiye sportif yetenek taraması ve spora yönlendirme” programı için çalışmalara başlandı.


Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün koordinesindeki uzman antrenörler tarafından gerçekleştirilen programda, ilkokul 3, 4 ve 5. sınıftaki 70 bin öğrencinin test ve ölçümleri yapılacak.


Taramalar 18 Haziran’a kadar devam edecek


Öğrencilerin boy, kilo ölçümü, kulaç uzunluğu testi, esneklik testi, sıçrama testi, geriye sağlık topu fırlatma, kavrama kuvveti testi, 20 metre sürat testi ve çeviklik testi gerçekleştirilecek.


Değerlendirmeler sonucunda yetenekli çocuklar spora yönlendirilecek. Taramalar, 18 Haziran 2022’ye kadar devam edecek.


“Yetenekli çocuklarımızı Türk sporuna kazandırmayı amaçlıyoruz”


Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, öğrencilerin yetenekleri doğrultusunda en doğru spor branşlarına yönlendirileceğini söyledi.


“Tarama programımız kapsamında Manisa merkez ve tüm ilçelerinde çalışmalarımıza başladık. Sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği olarak çocuk ve gençlerimizi sporla tanıştırmayı, sporu geniş kitlelere yaymayı hedefliyoruz. Ayrıca yetenekli çocuklarımızı üst düzey sporcu olarak yetiştirip Türk sporuna kazandırmayı amaçlıyoruz. İnşallah buradan tespit ettiğimiz sporcularımız, ay yıldızlı bayrağımızı uluslararası müsabakalarda başarıyla dalgalandıracak.”
Source link

Hakkında Editör

Ayrıca Kontrol Et

İDO’nun bazı seferleri iptal edildi

İDO’nun internet sitesinden yapılan duyuruya göre, bugün yapılması planlanan 3 sefer tarife değişikliği sebebiyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.