İYİ Partili Başkan’dan mülteci çıkışı: Sessiz sedasız bir istilayı düşündürmektedir!

İYİ Parti Bünyan İlçe Başkanı Mahmut Bürüngüz, mülteci sorunu ile ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı. “Partimiz ilk kurulduğu günden bu tarafa  en yüksek perdeden ve bilimsel, tarihsel, kültürel verilere dayanarak başta Suriyeli sığınmacılar olmak üzere ülkemize düzensiz bir şekilde gelen bu göç faaliyetinin kaldırılamaz bir yük haline geldiğini seslendirmiştir” diyen Başkan Bürüngüz, “Bu konu geldiğimiz nokta itibariyle adeta sessiz sedasız bir istilayı düşündürmektedir. Geçmişte bu denli düzensiz göçler alan ülkelerin ne gibi akıbetlerle karşılaştığı ortadadır. Öyle ki Türkiye’ye özellikle son 10 yıldır  örtülü ya da açıkça dayatılan açık kapı politikası ülkemizi kültürel ve ekonomik iflasın eşiğine getirmiştir. Farklı siyasî partilere oy vermiş olan seçmenlerin hemfikir olduğu konuların başında sığınmacı sorunu gelmektedir. Kayseri özelinde özetlemek gerekirse; kent merkezinde birçok mahallede sığınmacılar adeta ekonomik ve kültürel gettolar inşa etmişlerdir. Kentin doğal gelişimine  bomba etkisi yapan bu durum Kayserililerin tepkisini çekmektedir. Ekonomimiz bu yükün altında daha fazla ezdirilmemelidir. Her misafirlik gibi bu da bir an önce sonlandırılmalıdır” diye konuştu. 

“ÜLKE MENFAATLERİNİN TAKİPÇİSİYİZ”

Suriyelilerin dönüşüne yönelik çalışmalar yapılması gerektiğine vurgu yapan Bürüngüz, “Siyasetin en öncelikli konularından birisi bu olmalı ve sığınmacıların ülkelerine geri dönüşü plânlanarak hızlı bir şekilde hayata geçirilmelidir. İyi Parti; milliyetçi, demokrat ve kalkınmacı eksende yürüttüğü siyasî anlayışıyla bu konuda da etkili ve yapıcı  bir muhalefet ortaya koymaktadır. Halkımız da günden güne daha fazla artan desteğiyle bunu doğrulamakta ve iktidar yürüyüşümüzde hızımızı artırmakta, inancımızı perçinlemektedir. Ülke menfaatlerinin takipçisiyiz” dedi.


 

Hakkında Editör

Ayrıca Kontrol Et

İYİ Partili Ataş, gündeme getirdi! Bakan cevap verdi! O işçilere müjde: Hakkı kimse gasbedemez!

Meclis’teki bütçe görüşmelerinde yaşanan sıkıntıları gündeme taşımaya devam eden İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.