Ataman: Atatürk ve silah arkadaşlarını duada anmayan müftülük personelini kınıyorum

 ‘’Milli Bayramlarda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün isminin anılmadığı bir dua olamaz” diyen İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Sebati Ataman, “Dünyanın en büyük kahramanlık destanlarından biri  ‘Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’dir. 26 Ağustos’ta başlayan ve 30 Ağustos’ta Zafer ile sonuçlanan bu destan, Türkün Anadolu’daki varlığının tescillendiği gündür. Bu günü bize armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarıdır. Bugün şehitlikte yapılan anma töreninde duayı yaptıran görevli, ‘Halka hizmet hakka hizmettir düsturu ile çalışan devlet büyüklerimize Allah zeval vermesin.’ diyerek duada zikrederken; bu Zafer’i bize kazandıran ve bu toprakları bizlere vatan kılan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını duada anmayan müftülük personelini kınıyor, daha önce de Milli Bayramlarda yaşadığımız bu durumun tekrar etmemesini ve gerekli önlemlerin alınmasını yetkililerden ve sayın valimizden bekliyoruz” diye konuştu.   

 ”Zafer elbette başaracağım diyenin ve başaracağına inananlarındır.”  diyen Ataman, “Bir milleti esaretten kurtararak ay yıldızlı bayrağımızı Anadolu’nun göğsünde özgürce dalgalandırmamıza vesile olan Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere mukaddes vatan için canlarını siper eden bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyor 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyorum” ifadelerini de kullandı.

Hakkında Editör

Ayrıca Kontrol Et

İYİ Partili Ataş, gündeme getirdi! Bakan cevap verdi! O işçilere müjde: Hakkı kimse gasbedemez!

Meclis’teki bütçe görüşmelerinde yaşanan sıkıntıları gündeme taşımaya devam eden İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.