MHP’li vekil durmak bilmiyor! Ekonomiden, hukuka, şimdi de sağlığa…

Haber: Cafer ZENGİN- Erciyes Üniversitesi( ERÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü mezunu olan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy,  daha sonra Erciyes Üniversitesi Hukuk Enstitüsünde Özel Hukuk bölümü üzerine yüksek lisans eğitimine başladı. Bu bölümü de başarıyla tamamlayan 40 yaşındaki Milletvekili Ersoy, bu kez de Kayseri Üniversitesine (KAYÜ) geçiş yaptı. Ersoy’un şu an Kayseri Üniversitesi’nde Sağlık Yönetimi üzerine doktora öğrenimi yaptığı dile getirildi. Yoğun Meclis ve siyaset gündemi arasında Ersoy’un, eğitime olan ilgisi dikkat çekerken, bu duruma bazı çevreler, “Vekil eğitimde de durmak bilmiyor” yorumunda bulundu. Ersoy’un ekonomiden hukuka, hukuktan sağlığa yönelik eğitiminin ilerleyen yıllarda nasıl devam edeceği de merak konusu oldu.

İŞTE ERSOY’UN, TBMM’DEKİ ÖZGEÇMİŞİ 

Yozgat – 1981, Burhan, Bilgi.

Ekonomist; İlk ve ortaöğretimini Kütahya ve Sivas’ta, lise öğrenimini Yozgat’ta, yükseköğrenimini Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünde tamamladı. Erciyes Üniversitesi Hukuk Enstitüsünde Özel Hukuk bölümü üzerine yüksek lisans eğitimini bitirdi. Kayseri Üniversitesinde Sağlık Yönetimi üzerine doktora öğrenimi devam etmektedir. Kayseri Milliyetçi Sanayi İş Adamları Derneği Başkan Yardımcılığı ve Ersoy Müteahhitlik ve Sivil Zeytincilik Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttü. Öğrenim hayatı boyunca Ülkü Ocakları bünyesinde birim başkanlıkları görevlerinde yer alarak Erciyes Üniversitesi Teşkilat Başkanlığı yaptı. 2007-2011 yıllarında Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 8 Şubat 2015’te Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı seçildi. İyi düzeyde İngilizce bilen Ersoy, evli ve 4 çocuk babasıdır.


 

Hakkında Editör

Ayrıca Kontrol Et

İYİ Partili Ataş, gündeme getirdi! Bakan cevap verdi! O işçilere müjde: Hakkı kimse gasbedemez!

Meclis’teki bütçe görüşmelerinde yaşanan sıkıntıları gündeme taşımaya devam eden İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir