CHP’den, AK Parti önünde balonlu eylem! Balonların üzerinde ne yazıyor?

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle alternatif etkinlikler düzenleyen CHP il yönetimi, kutlamalar sırasında aynı zamanda AK Parti Kayseri İl binasın önünde de “128 Milyar dolar nerede?” eylemi yaptı. Elinde “128 Milyar dolar nerede?”  yazılı balon tutan  İl Başkanı Ümit Özer, “Bu milletin 128 Milyar dolarının akıbetini sormaya devam ediyoruz. Konunun muhatapları duymamışlarsa diyerek, bu kez kapılarının önünde tek bir ağızdan görmemişlerse diyerek, balonların üzerine yazarak sorduk; 128 milyar dolar nerede? Türk Milleti adına sormaya da devam edeceğiz. 128 Milyar dolar nerede?” dedi ve ardından balonları gökyüzüne bıraktı. 

Diğer yandan CHP, Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk anıtına çelenk sundu. Ardından da Talas Paraşüt alanında ellerde Türk Bayrakları ve Atatürk posterleri ile birlikte yürüyüş gerçekleştirildi. “HİÇ KİMSE HEVESLENMESİN”

CHP İl Başkanı Ümit Özer, “19 Mayıs Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolun ilk adımıdır” dedi.

Özer, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’ni emanet ettiği her yaştaki Türk Gençliği! Bugün Türk Milleti’nin “Ya İstiklal Ya Ölüm” diyerek çıktığı yolun 102’in yılındayız.  Bağımsızlığımızın nişanesi olan 19 Mayıs, emperyalizme ve iş birlikçilerine karşı onurlu bir direniştir.  19 Mayıs Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolun ilk adımıdır. Bunun için önemlidir ve değerlidir. Türk milletinin değerleriyle kavgalı olanların 19 Mayıslarla, 23 Nisanlarla, 30 Ağustoslarla 29 Ekimlerle kavgasının nedeni de budur…  Tarihi akıl sağlığı tartışmalı feslilerden öğrenenler bu nedenledir ki, buldukları her fırsatta ulusal bayramları yasaklamaya çalışıyorlar. Lebalep kongrelerle salgının tüm Türkiye’ye yayılımını sağlayan iktidar partisi şimdi salgın bahanesiyle yapılmak istenen de budur. Ama hiç kimse heveslenmesin Atatürk’ten ve Atatürk’ün ilkelerinden hiçbir zaman vazgeçmeyeceğiz. Önümüze hangi engel çıkartılırsa çıkartılsın, Ulusal Bayramlarımızı en coşkulu şekilde kutlamaya devam edeceğiz.  Nasıl ki, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk Samsun’dan yaktığı bağımsızlık ateşini Anadolu’ya yayarken arkasından Saray’ın gönderdiği ölüm fermanını nasıl yırtıp attıysa biz de Saray’ın fermanlarını yırtıp atacağız. Atatürk Türkiye’sini sonsuza kadar yaşatacağız.  19 Mayıs Atatürk ‘ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

Hakkında Editör

Ayrıca Kontrol Et

İYİ Partili Ataş, gündeme getirdi! Bakan cevap verdi! O işçilere müjde: Hakkı kimse gasbedemez!

Meclis’teki bütçe görüşmelerinde yaşanan sıkıntıları gündeme taşımaya devam eden İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir