CHP, esnaflar için harekete geçti: O paralar alınmasın, alındıysa geri ödensin!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Büyükşehir ve aynı zamanda Melikgazi Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Özgür Özer, Melikgazi Belediye Meclisi’nde gündeme taşıdıkları konuyla ilgili bilgi verdi. 

“O PARALAR ESNAFTAN ALINMASIN”

Özer,  “Yaşanan pandemi sebebiyle mekanları açılamadığı için en çok zarar gördüğünü düşündüğümüz işletmeler kapsamında olan, lokanta ve kafelerin dükkanlarının etrafında yapılan büyütme ve taşma alanlarının belediyemize ait olan işgaliye ya da kira bedellerinin yıl sonuna kadar alınmamasını, eğer hukuki açıdan mümkün ise geriye dönük tahsil edilmiş  bedellerin iade ya da mahsup edilmesi talebinde bulunduk” diye konuştu. 

“O PARALAR ALINMASIN”

Pandemi döneminde kapalı olan lokanta ve kafelerde de diğer iş kollarında olduğu gibi önemli oranda işsizliği yaşandığını dile getiren CHP’li Özer, lokanta ve kafelerde taşmalarda kira ve işgaliye gibi bedeller ödendiğini dile getirerek, “Belediyeler bu çerçevede esnafa bu zor süreçte destek olmalıdır. Bu konuda sıkıntı yaşayan lokanta ve kafeler için girişimde bulunduk. İnşallah bu talebimiz olumlu karşılanır ve esnaf bu konuda nefes alır” dedi.

 

Hakkında Editör

Ayrıca Kontrol Et

2021-2022 kırsal kalkınma yatırımları Haziran 2023’te tamamlanacak

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir