Bu görüntüye kızdı: Halkın malını halka dağıtıyorsunuz, neden reklam yapıyorsunuz?

25 yıla yakındır Kayseri’de aynı yönetimin belediyelerde hakim olduğunu ifade eden İYİ Partili Belediye Meclis Üyesi Kazım Yücel, bazı vatandaşların kuru ekmeğe muhtaç olduğunu, ancak bu muhtaçlığın reklam aracı yapılmasına siyan etti. Yücel, belediye reklamlı erzak dağıtımı yapılmasına tepki göstererek, “Halkın malını halka dağıtıyorsunuz ve siz bu hizmeti yapmak zorundasınız” dedi.O HADİSİ HATIRLATTI!

Aynı zamanda Kocasinan Belediye Meclisi üyesi ve İYİ Parti’nin Grup Başkanvekili olan Kazım Yücel, tepkisinde şu ifadeleri kullandı: 25 yıla yakın süredir bu şehirde yönetimlerde sizin hakim olduğunuz bir toplum var, bazı hemşerilerimiz kuru ekmeğe muhtaç oldu, lakin bu muhtaçlık sizin reklam aracınız olmamalı. Pandemi döneminde vatandaş daha da perişanladı, ama bu size belediyelerinizin isimli poşetleri ile erzak dağıtma hakkı vermemeli. Siz bu hizmeti yapmak zorundasınız. Çünkü halkın malını halka dağıtıyorsunuz. Belediye Başkanlarımızın bu konuda daha hassas olmalarını istirham ederim. Dinimiz buna müsaade etmez. Hadis; Sağ elin verdiğini sol el bilmeyecek! İslam; hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışma dinidir, der.

 

Hakkında Editör

Ayrıca Kontrol Et

İYİ Partili Ataş, gündeme getirdi! Bakan cevap verdi! O işçilere müjde: Hakkı kimse gasbedemez!

Meclis’teki bütçe görüşmelerinde yaşanan sıkıntıları gündeme taşımaya devam eden İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir