Özer’den sert tepki: Zulüm karşısında dilsiz şeytan olmayacağız!

CHP İl Başkanı Ümit Özer, diğer ilçelerde Ziraat Odalarına teslim edilen traktörlerin Akkışla’da Belediyeye teslim edilmesine tepki gösterdi. Akkışla Ziraat Odası Başkanının, AKP’ye biat etmediği için cezalandırıldığını öne süren Özer, “Biat kültürünü yaşam tarzı edinmiş olanlar kendileri birilerine biat ederken, başkalarının da kendilerine biat etmesi için kamu olanaklarını pervasızca kullanmaya devam ediyor. Bunun son örneğini Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin uygulamasında açık bir şekilde gördük. Kamunun olanaklarıyla 5 ilçenin Ziraat Odası’na 5 traktör verdiğini duyuran Kayseri Büyükşehir Belediyesi, insanların gözünün içine baka baka yalan söyleyip, Türkiye’yi kabile devleti sanan AKP İl Başkanı ve egosu tavan yapmış Akkışla İlçe Belediye Başkanına biat etmeyen Akkışla Ziraat Odası Başkanı Sayın Sedat Eraslan’ı akıllarında hizaya çekmeye çalışıyorlar. Evet Kayseri Büyükşehir Belediyesi 5 ziraat odasına 5 traktör aldı ama Kayseri Büyükşehir Belediyesi konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Akkışla Ziraat Odası Başkanı Sedat Eraslan ise Bünyan ve Akkışla çiftçileri adına Başkan Memduh Büyükkılıç’a ve ekibine teşekkürlerini iletti” ifadeleri tamamen yalandır. Çünkü Akkıhizmetiniit Odası Başkanı Sedat Eraslan, bizzat AKP İl Başkanı Sayın Şaban Çopuroğlu tarafından il binasına davet edilerek, Akkışla Belediye Başkanı ve AKP Akkışla İlçe Başkanının da bulunduğu ortamda, kendisinin Akkışla Belediye Başkanı’na biat etmesi istenerek, kendisine traktörün Akkışla İlçe Belediye başkanı tarafından teslim edileceği söylenmiştir.” diye konuştu. 

” UCUBE SİSTEMLE KENDİSİNİ İLİN VALİSİ OLARAK GÖRÜYOR”

“Gönül belediyeciliği değil zulüm belediyeciliği yapıyorsunuz, dediğimizde hiddete kapılan Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Memduh Büyükkkılıç’a soruyoruz. Kamunun olanaklarıyla alınan bir hizmetini adil bir şekilde dağıtmak varken, bu hizmeti İlçe Belediye Başkanınıza biat etmeyen Ziraat Odası Başkanını diz çöktürmek için kullanmak zulüm değil de nedir?” diyen Özer, şu ifadeleri kullandı : Ucube sistem sonrasında kendisini ilin valisi olarak gören, kamu görevlilerini makamında hizaya çeken AKP İl Başkanına valilik az geldi, şimdi de Belediye Başkanı olarak siz mi yetkilerinizi devrettiniz? AKP yıllarca bu şehirde “uyum” adı altında herkesin kendilerine biat etmesi istedi. Bu zihniyet yıllarca bu anlayışla kenti yönetti. Biat etmeyen, kendilerinden farklı düşünen herkesi bu şehre zarar vermekle suçladı. Bu şehre zarar veren farklı düşünen insanlar değil, yalana, yanlışa, haksızlığa göz yuman, ses çıkarmayanlardır. Bu şehre ve bu ülkeye zarar veren şey AKP’nin, Türkiye’nin tüm kaynaklarını emirlerine amade ettiği kabile devletlerinin yönetimlerine öykünmesidir. Ama unutmasınlar, Türkiye o kabile devletlerinden biri değildir. Bu noktada AKP zihniyeti tarafından cezalandırılmak istenen Akkışla Ziraat Odası Başkanı Sayın Sedat Eraslan’a karşı yapılan zulmü kınıyor, Sayın Eraslan’ın yanında yer aldığımızı bildiriyoruz. Biz biliyoruz ki, haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Hız kesmeyen zulüm belediyeciliği karşısında da dilsiz şeytan olmayacağız.

 

Hakkında Editör

Ayrıca Kontrol Et

İYİ Partili Ataş, gündeme getirdi! Bakan cevap verdi! O işçilere müjde: Hakkı kimse gasbedemez!

Meclis’teki bütçe görüşmelerinde yaşanan sıkıntıları gündeme taşımaya devam eden İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir