Özer: Milletin sokakları panayır alanına dönüştürdüğü o bayram günlerinin özlemi içindeyiz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Ümit Özer ve beraberindeki partililer 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıt’na çelenk koyup, saygı duruşunda bulundu.

Özer, “ADD Başkanımız sayın Kemal Ceylan ve İl gençlik kollarımız ile birlikte, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kuruluşunun yıl dönümünde, Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını saygı ve minnetle andık. Büyük Türk milletinin, sokakları panayır alanına dönüştürdüğü, Devlet erkanının atamıza saygısını göstermek için tören alanlarında göreceğimiz bayram günlerinin özlemi içindeyiz. En kıymetli varlıklarımız olan çocuklarımızın, tüm hemşerilerimin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum” dedi.

“BEN YAPTIM OLDU DİYENLERİN UNUTTUĞU…”

Açıklamasından “Bugün, işgal altında yaşamaktansa ölümü göze alan atalarımızın bize miras bıraktığı ulusal egemenliğimizin 101. yılı. Kendisine biçilen rolü kabul etmeyip, kaderine kendisi yön vermek isteyen atalarımız, bundan 101 yıl önce verdikleri büyük mücadelenin sonucunda bizlere kendi geleceğimizi seçme özgürlüğü kazandırdılar” ifadelerini kullanan CHP İl Başkanı Ümit Özer,  şunları söyledi: “Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün belirttiği gibi “Efendiler, milli egemenlik öyle bir ışıktır ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar yanar, yok olur. Milletlerin esareti üzerine kurulmuş olan kurumlar, her tarafta yıkılmaya mahkûmdurlar.” Bugün, yaşadığımız tek adam rejiminin “Ben yaptım oldu” diyen kibirli tavrının unuttuğu, kurdukları düzenin elbet bir gün sona ereceği gerçeğidir. Bugün, aynı zamanda geleceğimizin güvencesi, vatanımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızın bayramı. Onların güven ve istikrar dolu bir ülkede yaşamaları için bizlere çok iş düşmektedir. Çocuklarımıza daha iyi bir dünya bırakmak için ulusumuzun egemenliğine sahip çıkmalı, bir milletin kaderinin tek bir kişinin keyfiyetine bırakılmayacak kadar kıymetli olduğunu göstermeliyiz. Pandemi koşullarında milli bayramlarımız için eski kutlamalarımızı yapamasakta, kalplerimizde hala aynı coşku yer almakta. Her şeyin daha güzel olduğu günlerde daha coşkulu kutlamalar yapacağımıza olan inancımla, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızın 101. yılını kutluyor, saygılar sunuyorum.


 

Hakkında Editör

Ayrıca Kontrol Et

İYİ Partili Ataş, gündeme getirdi! Bakan cevap verdi! O işçilere müjde: Hakkı kimse gasbedemez!

Meclis’teki bütçe görüşmelerinde yaşanan sıkıntıları gündeme taşımaya devam eden İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir