CHP’den, Polisler için 3600 ek gösterge sözü!

CHP İl Başkanı Ümit Özer, Polis Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada, “Pandemi sürecindeki yoğun çalışma koşullarının yanı sıra siyasi baskılara da maruz polislerimizin bir sorunu da 2018 seçimlerinde AKP tarafından polislerimize vaat edilen 3600 ek göstergedir” dedi.

Özer, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: Ülke içindeki düzeni ve güvenliği sağlamak amacıyla 10 Nisan 1845’te Türk Polis Teşkilatının Kuruluşu ile bu görevi üstlenen polislerimiz bu yıl 176. yıllarını kutluyorlar.  Normalde de yoğun bir çalışma ortamı olan polislerimiz pandemi sürecinde de çalışmaya devam eden meslek gruplarındandı. Salgın sürecinde aşılamanın başlanmasıyla polislerimizin 2. aşamada aşılanacağı belirtildi. Salgın sürecinde devamlı sahada olan görevlilerimize aşılamada öncelik verilmesi hem onların hem ailelerinin hem de onlarla bir nedenden dolayı temasa geçen vatandaşlarımızın sağlığı için bizlerin gözünde önem arz etmektedir.  Pandemi sürecindeki yoğun çalışma koşullarının yanı sıra siyasi baskılara da maruz polislerimizin bir diğer sorunu 2018 seçimlerinde AKP tarafından polislerimize vaat edilen 3600 ek göstergedir. 3600 ek göstergeyi seçim vaadi olarak dile getiren AKP’nin yandaşlarına 3’er 5’er maaş vermekten fırsatı olmayabilir ama biz Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup konuşmasında söz verdiği gibi “şehit olmaktan çok emekli olmaya korkan” polislerimizin hakkını almasını iktidarımız döneminde sağlayacağız. Türk Polis Teşkilatımızın 176. kuruluş yıl dönümünü ve bu vesile ziyaret ettiğimiz başta Kayseri Emniyet Müdürümüz Sayın Kamil Karabörk ve Emniyet Müdürlüğü bünyesinde çalışan tüm teşkilat mensuplarımızın Polis Haftasını kutluyor, görevini yaparken şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor, gazi polislerimize şükranlarımızı sunuyorum.

Hakkında Editör

Ayrıca Kontrol Et

İYİ Partili Ataş, gündeme getirdi! Bakan cevap verdi! O işçilere müjde: Hakkı kimse gasbedemez!

Meclis’teki bütçe görüşmelerinde yaşanan sıkıntıları gündeme taşımaya devam eden İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir