CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Kayserili o esnafı ve kızını gündeme taşıdı: Bunu vicdan kabul eder mi?

“Pandemi dolayısıyla nelerin yaşandığına dair iki örnek vereceğim. Vicdan sahibi herkesin de bu iki örneği dikkatle dinlemesini isterim” diye sözlerine başlayan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, İzmir ve Kayseri’de yaşanan iki olayı örnek verdi ve “bu zulüm değil mi?” diye sordu. Kılıçdaroğlu, ayrıca AK Parti kongresinden fotoğraflar da göstererek, “Bunu vicdan kabul eder mi? Çifte standart devlet yönetiminde olmaz. Dayısı olan için farklı, olmayan için farlı uygulama olmaz. Vatandaşlar arasında ayrım yapamazsınız” dedi.

“BU ZULÜM DEĞİL Mİ?”

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık da, konuyla ilgili açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu’nun grup konuşmasını paylaşan Arık, şu ifadeleri kullandı: Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, lebalep AKP kongrelerini görmeyip, Kayseri’de 16 yaşındaki kız çocuğuna, maskesini nizami takmadığı gerekçesiyle, 900 TL ceza kesilmesini Grup Toplantısında dile getirdi ve sordu: “Bu zulüm değil mi?” Evet bu zülüm ve halkın iktidarında bu zulüm bitecek!

Hakkında Editör

Ayrıca Kontrol Et

İYİ Partili Ataş, gündeme getirdi! Bakan cevap verdi! O işçilere müjde: Hakkı kimse gasbedemez!

Meclis’teki bütçe görüşmelerinde yaşanan sıkıntıları gündeme taşımaya devam eden İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir