‘Yok artık’ dedirten iddia: O ismi oradan kaldırdılar…

İYİ Parti Melikgazi Belediye Meclis Üyesi Ümit Yasin Tunçbilek, dikkat çeken bir konuyu gündeme taşıdı. Tunçbilek, Kadir Has Yüzme Havuzu ile ilgili olarak,  “Kadir Has ismi Kayseri’den silinmeye mi çalışılıyor?” diye sordu.  Açıklamasında “Kayseri Kadir Has Olimpik Yüzme Havuzu ismi, neden Kayseri Olimpik Yüzme Havuzu olarak değiştirildi?” diye soran İYİ Partili Melikgazi Belediye Meclis Üyesi Ümit Yasin Tunçbilek, “Merhum Kadir Has’ın ismi yenilenen tabelalardan neden çıkarıldı? Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen ve Kayseri Kadir Has Şehir Stadyumu’nun da yer aldığı Atatürk Spor Kompleksi içerisinde yer alan olimpik yüzme havuzunun temeli Ocak 2007’de atılmış olup, 2009 yılında hizmete açılmıştır. Şehir stadyumunda olduğu gibi, bahse konu tesiste de adı yaşatılan Kadir Has isminin, yeni yapılan ‘Olimpik Yüzme Havuzu’ tabelalarından çıkarılması ne manaya gelmektedir?  Türkiye’ye ‘hayırsever’ yatırımları ile ün salmış şehrimizde; sağlık ocaklarından hastanelere, Kur’an Kurslarından okullara ve fakülte binalarına kadar şehrin dört bir yanı hayırsever eserleri ile adeta ihya edilmiştir. Bu noktada, önde gelen hayırseverlerimiz arasında yer alan merhum Kadir Has isminin bir eserden bilerek veya bilmeyerek silinmiş olması kabul edilemez. Türkiye Yüzme Federasyonu kayıtları dahil bütün resmi kurum yazışmalarında ve ilanlarında “Kayseri Kadir Has Yüzme Havuzu” olarak geçen ismin; tabelalarda “Kayseri Olimpik Yüzme Havuzu” olarak değiştirilmesi, başta hayırseverimizin ailesi için olmak üzere, adeta bir “hayırsever başkenti” olan Kayserimiz adına üzücü bir gelişme olmuştur.

Olimpik Yüzme Havuzu Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü tarafından ortak işletilmekte. İlgili kurumları tesis tabelalarına Kadir Has isminin yazılması noktasında kamuoyu nezdinde uyarıyor, gerekli işlemlerin acilen uygulanması için yetkililere çağrıda bulunuyorum. Kayseri’nin tek bir hayırseverini incitecek lüksü yok!

Hakkında Editör

Ayrıca Kontrol Et

İYİ Partili Ataş, gündeme getirdi! Bakan cevap verdi! O işçilere müjde: Hakkı kimse gasbedemez!

Meclis’teki bütçe görüşmelerinde yaşanan sıkıntıları gündeme taşımaya devam eden İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir