5 mahalleye yeni şadırvan – Kayseri Olay Haber Güncel

Melikgazi Belediyesi 5 mahallede bulunan camilerin bahçesine ilçeye ayrı bir güzellik ve estetik kazandıracak nitelikli şadırvanlar yaptı.


Yapılan şadırvanlar hakkında bilgi veren Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Melikgazi Belediyesi olarak vatandaşlarımızın yoğun kullandığı alanların çevre düzenlemesiyle birlikte, camilerimizin bahçesine şadırvan yaptık. Mimarsinan Mahallesi Yalınoğlu Cami, Danişment Mahallesi Hayrullah Özaşır Cami, ve Necmiye Özderici Cami, Tınaztepe Mahallesi Eraslan Cami, Gürpınar cami, Hisarcık Hasan Hoca Camimizin bahçesine 6 ayrı şadırvan yapıp tamamladık. Ortak kullanım alanlarında yapılması gereken bütün hizmetleri tek tek hayata geçiriyoruz. İçerisinde hem abdest alınacak yerler hem de erkek ve kadınlar için ayrı WC’ler bulunuyor. Şehrimizde bulunan camilerin birçoğunun şadırvanları bizim hizmet anlayışımız ile yapılan hizmetteki bütünlüğüne yakışmıyordu. Görsel açıdan daha modern ilçemize yakışır şadırvanlar yapıyoruz. Ayrıca yetersiz ve sağlıksız koşullarda bulunan lavabo ve abdesthanelerin yeni modern tipte yenilenmesi sağlanacaktır. Şadırvanlar kültürümüz ve modern mimariyi yansıtıyor. Yapılan çalışmalarımız, hemşerilerime hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Hakkında Editör

Ayrıca Kontrol Et

Başkan Büyükkılıç: “Dadaloğlu Demek Yiğitlik Demektir”

Şenlikte, Dadaloğlu’nun dostluk ve kardeşliğin sembolü olduğuna dikkat çeken Başkan Büyükkılıç, “Yiğitliğin Sembolü” olan Dadaloğlu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir