‘Köylerden kazanacağınız 3-5 kuruşunuz batsın!’

Erkilet’te dert dinleyen İYİ Parti Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Kazım Yücel’e vatandaşlar hayvancılık yapmak istediklerini ancak Büyükşehir Yasasına takıldıkları için yatırım yapamadıklarını söyledi. Çevre iller Kırşehir, Nevşehir, Niğde’ye bu konuda önemli desteklerin verildiğini ifade eden vatandaşlar, Kayseri’nin bu konuda geri kaldığını ifade ederek, bu duruma tepki gösterdi.
“TARIM VE HAYVANCILIK YOK OLMASIN”

Görüşmelerinin ardından açıklama yapan Yücel ise, “Bugün tarım ve hayvancılığa yatırım yapmak isteyen ama bu girişimleri Büyükşehir Yasasına takılan esnafımızı dinledik.Vatandaşlarımız serzenişlerinde kesinlikle haklı. Büyükşehir Belediye Yasasıyla köylere zengin ortak gitmek yerine tam tersi köylere giden zengin ortak köylünün sırtından geçinmeye başladı. Köyler ile Kayseri merkezdeki mahalleler aynı kefeye konularak vergiler, harçlar, iş ve işlemler aynı statüde yapılmaya başlandı.

Köylerimizde insanlar bu yasadan sonra ne ahır yapıp hayvan besleyebildi ne hayvanlarını otlatabilecek alan bulabildi ne de tarım yapabilecek alan bulabildi. Yatırım yapmak isteyenler dönüp dolaşıp Büyükşehir Yasasına takıldı. Bu yasada yaptığı yanlışı anlayan hükümet geri adım attı ve kırsal mahalle düzenlemesini Resmi Gazetede yayımladı. Yayımlanan düzenlemeye göre artık belediyeler kırsal mahalleleri düzenlemek zorunda. Buradan çağrımı yineliyorum. Köylerden kazanacağınız üç beş kuruşunuz batsın. Bir an önce kırsal mahalleleri belirleyin ve yatırım yapmak isteyen müteşebbis kişilerin önünü açın tarım ve hayvancılığın tamamen yok olmasının önüne geçin” dedi. Öte yandan Kazım Yücel 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla da tüm sağlık çalışanlarının bu özel gününü kutladı.Yücel, “Pandemi sürecinde virüsle mücadele de en ön safta yer alan bütün sağlık çalışanlarını canı gönülden kutlar mutlu ve huzurlu yaşamlar dilerim” dedi.

 

Hakkında Editör

Ayrıca Kontrol Et

İYİ Partili Ataş, gündeme getirdi! Bakan cevap verdi! O işçilere müjde: Hakkı kimse gasbedemez!

Meclis’teki bütçe görüşmelerinde yaşanan sıkıntıları gündeme taşımaya devam eden İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir