Altın Adımlar’dan kadınlar günü tırmanışı

Altın Adımlar Gençlik ve Spor Kulübü’nün Dağcılık ve Doğa Sporları Grup Başkanı Aynur Aslan ve Hasan Aslan liderliğinde faaliyet raporlarında bulunan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü sebebiyle 30 dağcı ile Lifos Dağında (2509 mt) zirvede buluştu.

Altın Adımlar GSK Dağcılık ve Doğa Sporları faaliyeti Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinliği sabah saat 09.00’da Hacılar Kapı Condol Cafe önünde katılımcıların toplanması ile birlikte tırmanışa başlandı. 

Lifos dağının (2509 mt) zirvesine varıldığında Dağcılık ve Doğa Sporları Grup Başkanı Aslan’ın önderliğinde kadına yönelik şiddetin artık son bulması ve bunun için gerekli çalışmalarin yapılması gerektiğini belirterek zirvede bir dakika saygı duruşu ve pankart açarak ‘Bitmeyen şiddete, bitmeyen cinayetlere, karşı durabilmek adına kadınların sorunlarına daha çok ses çıkarmalıyız’  diyerek, dağcı grupla birlikte günün anlam ve önemine vurgu yapıldı.

‘Dünyada her şey kadının eseridir’ Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleri ile kadınların hak, hukuk ve özgürlüğünün bir an önce iyileştirilmesi gerektiğini, kadına, emekçi kadına selam olsun diyerek sözlerine ekleyen Grup Başkanı Aslan davetleri üzerine Sivas’tan gelen SADAK Spor Kulübü katılımcılarına da ayrıca teşekkürlerini iletti.

Aynur Aslan bundan sonrada Altın Adımlar Gençlik ve Spor Kulübü, Dağcılık ve Doğa Sporları olarak faaliyet raporlarında yer alan etkinliklere hız vereceklerini ve coğrafyası ile çok fazla güzellikleri bulunan ülkemizin görülmedik yerini bırakmamak sorumluluk gerektiren her alanda gayretlerini kulüp olarak üyeler ve katılımcılar ile paylaşacaklarını belirtti.

Etkinlik bitiminde zirvede buluşan doğa tutkunu 30 dağcı ile, Altın Adımlar Gençlik ve Spor Kulübü, Dağcılık ve Doğa Sporları, Sivas Doğa Sporları Kulübü (SADAK), Yeşil Doğa Dağcılık ve Doğa Sporları Spor Kulübü temsilci ve katılımcılarına 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü anısına Dağcılık ve Doğa Sporları Grup Başkanı Aynur Aslan tarafından madalya ve sertifikaları tek tek takdim edildi.

Hakkında Editör

Ayrıca Kontrol Et

Başkan Büyükkılıç: “Dadaloğlu Demek Yiğitlik Demektir”

Şenlikte, Dadaloğlu’nun dostluk ve kardeşliğin sembolü olduğuna dikkat çeken Başkan Büyükkılıç, “Yiğitliğin Sembolü” olan Dadaloğlu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir