MHP’li vekil: Çiftçinin traktörünün bir süre haczedilmemesi için çalışma var mı?

Haber: Cafer ZENGİN–  

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, borçlu çiftçilerle ilgili bir çalışma yapılıp yapılmadığını Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye sordu. Kuraklık ve Covid-19 sürecine atıfta b ulunarak, yaşanan sıkıntılara dikkat çeken Özdemir, “Borçlar konusunda faizsiz olarak uzun vadeye yayılarak taksit1endirilmesi konusunda bir çalışma yapılacak mıdır?” diye sordu. 


Özdemir, “Çiftçilerimizin finansal krediye ihtiyacı ülkemiz genelinde devam eden kuraklık ve bütün dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkileyen Kovid- 1 9 pandemisi nedeniyle artarak devam etmektedir. Yaşanan bu sorunlardan dolayı çok sayıdaki çiftçimiz almış oldukları kredileri geri ödemekte zorluk yaşamaktadır” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına soru önergesi veren Özdemir, Kabak Pakdemirli’den şu sorularına yanıt istedi: Tarım Kredi Kooperatiflerine, Ziraat Bankasına ve diğer özel bankalara borcunu ödeyemeyen ve borçlarını geciktiren Kayseri’ deki çiftçilerimizin sayısı kaçtır? Bu borçların kurumlara göre miktarı nasıldır? Borcunu geciktiren çiftçilerimizin üretimde kullandığı traktör vb. araçlarının belli bir süreliğine de olsa haciz edilmesinin önlenmesi için bir çalışma yapılacak mıdır? Kredileri geri ödeme güçlüğü çeken çiftçilerimizin Tarım Kredi Kooperatiflerine, Ziraat Bankasına ve diğer özel bankalara olan borçlarının yeniden yapılandırılarak, faizsiz olarak uzun vadeye yayılarak taksitlendirilmesi konusunda bir çalışma yapılacak mıdır? Bakanlığınızın anılan konuya ilişkin görüşü ve 2021 yılı programı nasıldır?

Hakkında Editör

Ayrıca Kontrol Et

İYİ Partili Ataş, gündeme getirdi! Bakan cevap verdi! O işçilere müjde: Hakkı kimse gasbedemez!

Meclis’teki bütçe görüşmelerinde yaşanan sıkıntıları gündeme taşımaya devam eden İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir