İYİ Parti Milletvekili Ataş: O anlaşmayı iptal edin!

AK Parti iktidarına tepki gösteren ve “Yalandan da olsa Filistin’e, Kudüs’e sahip çıkan iktidar, Uygur Türklerine sahip çıkmamış”  diyen İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Bu anlaşmayı bir an önce Genel Kurula getirip tüm partilerin oy birliğiyle reddedelim ki al bayraktan gök bayrağa selam olsun” ifadelerini kullandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) yaptığı açıklamalar ve gündeme getirdiği konularla dikkat çeken İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, bu kez de Doğu Türkistan’da yaşanan Çin zulmünü gündeme taşıdı. 
KAHROLSUN ÇİN, YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ DOĞU TÜRKİSTAN

“Çin tarafından Doğu Türkistan’da insanlık tarihinin en acımasız ve vicdansız zulmü yapılmaktadır” diyen Ataş, AKP iktidarına Çin ile yapılan anlaşmanın iptal edilmesi yönünde çağrı yaptı. Ataş, “Çin yönetimi, Uygur Türklerine karşı; dillerinin yasaklanması, işkence, çocukların ailelerinden alınıp asimile edilmesi, Türk kızlarını Çinli erkeklerle birlikte olmaya zorlama, ibadetlerin yasaklanması gibi birçok mezalimi devam ettirmektedir. Cumhurbaşkanlığı Forsu’nda yer alan 16 Türk devletinden biri Uygur devletidir. Yalandan da olsa Filistin’e, Kudüs’e sahip çıkan iktidar, bunun binde 1’i kadar Uygur Türklerine sahip çıkmamış, sırf Çin’e şirin görünmek için soydaşlarımızın adını ağzına bile almamıştır. Çin ile Türkiye arasında imzalanan suçluların iadesi anlaşması Uygur Türklerini endişelendirmektedir. Bu anlaşmayı bir an önce Genel Kurula getirip tüm partilerin oy birliğiyle reddedelim ki al bayraktan gök bayrağa selam olsun. Kahrolsun Çin, yaşasın tam bağımsız Doğu Türkistan” şeklinde konuştu. 

Hakkında Editör

Ayrıca Kontrol Et

İYİ Partili Ataş, gündeme getirdi! Bakan cevap verdi! O işçilere müjde: Hakkı kimse gasbedemez!

Meclis’teki bütçe görüşmelerinde yaşanan sıkıntıları gündeme taşımaya devam eden İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.