Arık’tan, Özhaseki’ye yanıt: Güneşli halkı yalan mı söylüyor!

Milletvekili Mehmet Özhaseki’nin Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak Kayseri’ye tek hizmetinin Güneşli’deki tarım arazisini imara açmak olduğunu savunan CHP Milletvekili Çetin  Arık, “Babaları, dedeleri okul yapımı için tarlalarını veren Güneşli Halkı da mı yalan söylüyor? Halka lanet okumaya alışıksınız, bu kez de yalancılıkla suçlamanız normal” dedi. 

Güneşli halkının 1960’lı yıllarda okul yapımı için bağışladığı yaklaşık 1 milyon metrekarelik alana villa yapılması yönünde alınan karar tartışmalara neden oldu. CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’ın bölgeye giderek Güneşli halkı ile görüşmesinin ardından AKP Genel Başkan Yardımcısı, Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, sosyal medya hesabından açıklama yaparak Arık’ın yalan söylediğini ifade etti. “Sayın Özhaseki, keşke sosyal medya hesabından açıklama yapmak yerine Güneşli’ye gitseydi, Güneşli halkıyla görüşseydi” diyen Arık, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Sayın Özhaseki’nin açıklaması kendisinin ve partisinin nasıl bir çıkmaz, nasıl bir acziyet içinde olduğunu gözler önüne seriyor. Sayın Özheseki, ‘karar alındığında büyükşehir belediye başkanı değildim’ diyor. Evet, Özhaseki Büyükşehir Belediye Başkanı olarak değil, Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak bu karara imza atmıştır. Sayın Özhaseki, Çevre ve Şehircilik Bakanı iken 30 Mayıs 2018 tarihli yazı ile Güneşli’deki bu alanın kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı olması için teklifte bulunduğunuz yalan mı? 

Bakanlar Kurulu’nun 4 Haziran 2018 tarihli kararının altına attığınız imza yalan mı? Yoksa aynı tarihli 2018/11929 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi mi yalan? Başkan değildiniz ama bakan olarak Güneşli halkının okul yapılması için bağışladığı tarım arazisini imara açtınız, Çevre Şehircilik Bakanı olarak Kayseri’ye yaptığı tek ‘hizmet’ de budur. Sayın Özhaseki, keşke sosyal medya hesabından açıklama yapmak yerine Güneşli’ye gidip, büyükşehir belediye başkanınızın randevu dahi vermediği o insanları bir dinleseydiniz. Babaları, dedeleri okul yapımı için tarlalarını veren Güneşli Halkı da mı yalan söylüyor? Halka lanet okumaya alışıksınız, bu kez de yalancılıkla suçlamanız normal. Onlara bir sorsaydınız, eminim ki Güneşli halkı kimin yalan söylediğini size anlatırdı… Bana söylediklerini size de söyleyip, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a ‘Özhaseki’nin vebaline ortak olmayın’ dediklerine kulaklarınızla tanıklık ederdiniz. Ama bunun için önce halkı dinlemek, halkı anlamak gerekir.”
“FETÖ’NÜN TAŞERONLUĞUNU YAPMADIM”

Özhaseki’nin açıklamasında kullandığı “kiralık vekil” ifadesine de yanıt veren Arık, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “ Biz söz konusu olayda sadece Güneşli halkının taleplerini dile getirdik. Onların taleplerinin son derece masum ve haklı talepler olduğunu söyledik. Yine aynı şeyleri söylüyoruz. Ama yaptıklarının arkasında duramayan, attığı imzanın altında ezilen Sayın Özhaseki, ‘kiralık vekil’ diyerek aklınca bize hakaret etmeye kalkmış. Sayın Özhaseki, AKP’’nin faşizmi karşısında Türk demokrasisi için bana ve arkadaşlarıma verilen bir görev vardı, biz o görevi onurumuzla yerine getirdik. Biz ne çizgimizi ne de duruşumuzu bozmadık. Bozduğumuz şey AKP’nin demokrasimize kurduğu tuzaktı. Ve biz bu şeref nişanesini ömrümüz boyunca taşımaya devam edeceğiz. Sizin de ömrünüz boyunca taşıyacağınız şeyler olduğundan eminiz. Çok şükür demokrasi için bedel ödemek gerekiyordu ben bu bedeli ödedim ama hiçbir zaman koltuk için, menfaat için, iktidarda kalabilmek için FETÖ’nün taşeronluğunu yapmadım. FETÖ istiyor diye, Talas’ta, Erkilet’te imar değişikliği yapıp fakir fukaranın elinden arsasını, evini alıp FETÖ’ye peşkeş çekmedim. Çok şükür demokrasiye kurulan tuzağı bozdum, birileri gibi Gülen Yüzler Projesi adı altında kurslar açıp, FETÖ’nün Kayseri’nin zeki çocuklarını tuzağa düşürmesine aracılık etmedim. Kayseri’yi ilçe ilçe, köy köy gezdim halkımım dertleriyle dertlendim ama şehir şehir, ülke ülke dolaşıp FETÖ’nün projelerini takip edip, işadamlarından FETÖ için himmet toplamadım. Şükürler olsun uçak dolusu iş adamını Pensilvanya’ya götürmedim. Sayın Özhaseki, Hazret-i Âişe vâlidemiz ‘Yalandan daha kötü bir şey yoktur. Çünkü,  yalanla iman bir arada bulunmaz’ diyor. Çok şükür bizim yalanla işimiz yok. Ama bu ülke FETÖ Kumpaslarına zemin hazırlamak için olmadık yalanlara sığınanları hatta daha da ileri gidip FETÖ’nün yalanlarına ‘Allah’a iman eder gibi inandım’ diyenleri de gördü. Tarih beni demokrasi mücadelemle sizi de dağdaki teröriste ‘gerilla’, terörist başını ‘siyasi figür’  ilan etmenizle; FETÖ iddianamelerinde geçen ifadelerle ve FETÖ yalanlarına ‘Allah’a iman eder gibi’ inanmakla, bu yalanlara ortak olmakla yazacak.”

 

 

Hakkında Editör

Ayrıca Kontrol Et

İYİ Partili Ataş, gündeme getirdi! Bakan cevap verdi! O işçilere müjde: Hakkı kimse gasbedemez!

Meclis’teki bütçe görüşmelerinde yaşanan sıkıntıları gündeme taşımaya devam eden İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.