‘Çiftçinin yanında değiller, yandaşlarının cebini dolduruyorlar!’

Resmi verilere göre, Kayseri’de 2004-2020 yılları arasında toplam tarım alanının yüzde 13,7’sine tekabül eden 904 bin 481 dekar tarım alanı yok oldu. Bu konuda açıklama yapan ve artık köylünün, çiftçinin doğduğu topraklarda doyamadığını ifade eden CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, “AKP hükümetinin Türkiye genelindeki yanlış tarım politikasından şehrimize düşen kısım: Kayseri’de son 16 yılda 904 bin dekar tarım alanının yok olması” dedi. 

ÇİFTÇİNİN YANINDA DEĞİLLER, YANDAŞLARININ CEBİNİ DOLDURUYORLAR”

Özer, “Köylümüzün, çiftçimizin artık doğduğu yerde doyamadığı, tarımın giderinin gelirinden fazla olduğu bir ortamda köyden kente göçü ülkenin gelişmesi gibi gösteren, sırf açıklama yapmış olmak için açıklama yapan iktidar mensuplarının artık saraydan çıkıp halkın yaşadığı zorlukları görmesi gerekmektedir. Ülkesi için ekip biçen, topraklarımıza sahip çıkan, toprağa alın teri akıtan çiftçilerimizin, köylülerimizin yanında olmayıp yandaşlarının ceplerini dolduranları ne milletimiz ne tarih unutacaktır.” diye konuştu. 

Hakkında Editör

Ayrıca Kontrol Et

İYİ Partili Ataş, gündeme getirdi! Bakan cevap verdi! O işçilere müjde: Hakkı kimse gasbedemez!

Meclis’teki bütçe görüşmelerinde yaşanan sıkıntıları gündeme taşımaya devam eden İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.