‘Asgari ücretli nefes de alıyor, almasın mı?’

2021 Türkiye’sinde insanların otomobil sahibi olmasının lüks olarak değerlendirilemeyeceğini ifade eden CHP Milletvekili Çetin Arık, “Millete tepeden bakmayı alışkanlık haline getiren AK Partililer, bir yanda günlük masrafı 10 milyon lirayı bulan Saray’ın şatafatını savunurken diğer yanda ‘Artık asgari ücretli evinin önünde arabası mevcut’ diyerek milletimize otomobili de lüks olarak gördüklerini itiraf ediyor. Asgari ücretli nefes de alıyor, almasınlar mı” diye konuştu. 

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer’in “Türk ekonomisi sıkıntılı süreçte bile büyüyor ve bu ilerlemeyi yok sayamayız. Bakıyoruz, eleştiren insanlar cep telefonlarını 6 ayda bir değiştiriyorlar, arabalarını yılda belki de ikinci yılda değiştiriyorlar. Artık asgari ücretli evinin önünde arabası mevcut” sözlerine kamuoyunda yeni bir tartışma başlatırken, CHP Kayseri Milletvekili Arık da Tamer’in sözlerine tepki gösterdi. İnsanlığın 1769’da otomobille tanıştığını ifade eden Arık, 2021 Türkiye’sinde otomobilin bir ihtiyaç değil, bir lüks olarak görülmesinin AK Parti’nin Türkiye’yi yönetemediğinin göstergesi olduğunu söyledi. AK Partililerin Türkiye’nin gerçeklerinden koptuğunu ve milletin derdi ile dertlenmediğini ifade eden Arık, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “İnsanların karnına kuru ekmek girdiğini söylüyoruz, AK Partililer, millete tepeden bakan, kibirli bir ifade ile ‘Karnı doyuyor’ diyor. Bu sözlerin bir dil sürçmesi değil, AK Parti’ni bu millete tepeden baktığının bir göstergesi de Kayseri Milletvekili Sayın İsmail Tamer’in sözleridir. Bir yanda “uzaya gidiyoruz” diyerek gündemi saptıranların taa 1769’da icat edilen otomobili milletimize çok görüyor. Onlara göre insanların midesine kuru ekmek giriyorsa çok, insanlar dişinden tırnağından artırarak bir otomobil almışlarsa lüks… Kendilerine han, hamam vatandaşa gelince ise yaşamak bile haram…  Millete tepeden bakmayı alışkanlık haline getiren AK Partililer, bir yanda günlük masrafı 10 milyon lirayı bulan Saray’ın şatafatını savunurken diğer yanda ‘Artık asgari ücretli evinin önünde arabası mevcut’ diyerek milletimize otomobili de lüks olarak gördüklerini itiraf ediyor. Asgari ücretli nefes de alıyor, almasınlar mı? Yakında utanmadan, sıkılmadan vatandaşın karşısına geçip, ‘Nefes alıyorsunuz ona şükredin’ diyecekler…”

 

Hakkında Editör

Ayrıca Kontrol Et

İYİ Partili Ataş, gündeme getirdi! Bakan cevap verdi! O işçilere müjde: Hakkı kimse gasbedemez!

Meclis’teki bütçe görüşmelerinde yaşanan sıkıntıları gündeme taşımaya devam eden İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.