Teröre Kayseri’den ortak tepki

Yapılan açıklamalarda terör lanetlendi. 13 vatandaşın şehit edilmesine sert tepki gösterildi. 

VALİ GÜNAYDIN’DAN BAŞ SAĞLIĞI MESAJI

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın da Irak’ın kuzeyinde yer alan Gara bölgesinde PKK’lı teröristlerce şehit edilen 13 sivil vatandaşı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Hain terör örgütü tarafından alçakça şehit edilen vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailelerimize ve aziz Milletimize başsağlığı diliyorum” dedi.
ÖZHASEKİ: ŞEHİTLERİMİZİN KANI YERDE KALMAYACAK

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, 13 Türk vatandaşının terör örgütü PKK tarafından şehit edilmesi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak” mesajı verdi. Özhaseki, şu ifadeleri kullandı:  Irak’ın Gara bölgesindeki bir mağarada 13 Türk vatandaşımız hain terör örgütü PKK tarafından şehit edildi. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum.  Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacaktır. Milletimizin başı sağ olsun.
BÜYÜKKILIÇ: ORDUMUZ ALÇAKLARA KARŞI MÜCADELESİNİ KARARLIKLA SÜRDÜRECEKTİR

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da, terör örgütünü lanetleyerek, “Gara’da hain terör örgütü tarafından kaçırılarak şehit edilen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet ailelerine de baş sağlığı ve sabırlar diliyorum. Ordumuz içerde ve dışarda bu alçaklara ve destekçilerine karşı verdiği amansız mücadeleyi kararlılıkla sürdürecektir.
ERSOY: MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN

MHP Milletvekili Baki Ersoy da “Irak’ın kuzeyinde hain terör örgütü tarafından kalleşçe vurularak Şehit edilen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum, mekânları cennet olsun.  Milletimizin başı sağolsun” paylaşımı yaptı.
ATAŞ: KAHROLSUN PKK

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş da, “Kahrolsun PKK” paylaşımı yaparak,  şu ifadeleri kullandı: “Gara‘da PKK terör örgütü tarafından şehit edilen 13 Türk vatandaşımıza ve Pençe-Kartal-2 operasyonunda şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerinin ve Türk Milleti’nin başı sağ olsun…Kahrolsun PKK”
ARIK: TERÖRÜ VE DESTEK VERENLERİ LANETLİYORUM

CHP Milletvekili Çetin Arık da, “Hain terör örgütü PKK tarafından şehit edilen 13 sivil yurttaşımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyor, terörü ve destek verenleri lanetliyorum” diye konuştu.
TAMER: VATANDAŞIMIZA ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUM

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer de , “Irak’ın Gara bölgesinde PKK tarafından kaçırılarak rehin tutulurken Şehit  edilen 13 Türk vatandaşımıza Allah’tan rahmet kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağolsun. Kahrolsun PKK” dedi.
YÜCEL: ÜZÜNTÜSÜNÜ YAŞIYORUZ

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Grup Başkanvekili Kazım Yücel ise “Pençe Kartal Harekat bölgesinde 13 sivil vatandaşımızın şehit edilmesinin büyük üzüntüsünü yaşıyoruz… Şehit Vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabır ve  başsağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun”  ifadelerini kullandı.
ATAMAN: MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN

İYİ Parti İl Başkanı Sebati Ataman da terör örgütüne tepki göstererek, şunları söyledi: Pençe Kartal harekat bölgesinde 13 savunmasız sivil vatandaşımızın şehit edildiği haberini öğrenmenin büyük üzüntüsünü yaşıyoruz… Şehit Vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabır ve  başsağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.

Haber: Cafer ZENGİN

Hakkında Editör

Ayrıca Kontrol Et

Başkan Büyükkılıç, Gençlik Meclisi Üyeleriyle Ali Dağı’na yürüyüş gerçekleştirdi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç gençlerle, Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin düzenlediği Ali Dağı’nda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir