Hacılarlı O çiftçi Kılıçdaroğlu ile görüştü

Haber: Cafer ZENGİN–   Kayseri’de sorunu çözülmediği gerekçesiyle Japonlara Büyükelçiliğinden yardım isteyen Çiftçi Ömer Dede, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü. 

Görüşmede CHP Kayseri Milletvekili  Çetin Arık da da yer aldı. Arık, “Su sorunu çözümlenmediği için çalmadık kapı bırakmayan değerli kardeşim Ömer Dede’ye nazik ziyareti için teşekkür ederim. Konu ile ilgili Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ‘na bilgi arz ettik, konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz” dedi. 

NE OLMUŞTU? 

Hacılarlı çiftçi sesini duyurup, sorununu çözemeyince Japon Büyükelçiliğinden yardım istedi. CHP su sorunu çözülmediği gerekçesiyle Japonya Büyükelçiliğine başvuran Kayseri Hacılarlı çiftçiyle buluştu. Çiftçi Ömer Dede, su sorunu nedeniyle 114 hayvandan sadece 32 hayvanın kaldığını belirterek, “Özhaseki, ‘Bu sorun beni aşar’ deyince bende Japonya Büyükelçiliği’ne yazdım” diyerek tepkisini dile getirirken, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, “Çiftçimiz üretim yapabilmek için 4 yıldır mücadele ediyor. Ama hiçbir sonuç alamamış. Tüm kapılar yüzüne kapanmış. Maalesef Türkiye’yi ithalat cennetine çevirenler, Fransız çiftçisine desteklerinden dolayı madalya alanlar Türk çiftçisini duymuyor” diye konuştu.

AK PARTİ: ÇİFTÇİ İŞAGALCİ

Hakkında Editör

Ayrıca Kontrol Et

Avrupa’daki Türkler Kayseri Büyükşehir’in Coşkulu Festivali İle Kayseri’de Buluştu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yurtdışı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.