O kurumda neden idareciler ve çalışanlar karşı karşıya geliyor!

Karayolları Genel Müdürlüğünde yaşanan sıkıntılara dikkat çeken İYİ Parti Milletvekili Dursun Ataş, “Kurumdaki 3 farklı ücret uygulaması işçiler arasındaki iş barışını bozmakta, kurum idarecileri ve çalışanları karşı karşıya getirmektedir” dedi.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, bu kez de işçilerin sesi oldu. İşçilerin mağduriyetlerinin devam ettiğini dile getiren Ataş, Karayollarında çalışan işçiler arasındaki ücret adaletsizliğine dikkat çekti. 
“BU DURUM İŞ BARIŞINA ZARAR VERİYOR”

Konuyu Meclis gündemine taşıyan Milletvekili Dursun Ataş, “Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan, farklı dönemlerde kadroya alınan, kurumda aynı işi yapan işçilerimizin ücretleri arasında büyük farklılıklar bulunmaktadır. Bu işçilerimiz yıllardır her toplu sözleşme döneminde umutlandırılmış fakat beklentileri bir türlü karşılanmamıştır. Kurumdaki 3 farklı ücret uygulaması işçiler arasındaki iş barışını bozmakta, kurum idarecileri ve çalışanları karşı karşıya getirmektedir. İşçilerin verimli çalışmasını engellemektedir. Anayasanın eşitlik ilkesine de aykırı bu uygulama biran önce düzenlenmeli, yaz kış demeden, gece gündüz ayırmadan zor şartlar altında çalışan cefakâr karayolları işçilerimizin mağduriyetleri giderilmelidir” ifadelerini kullandı. 

Hakkında Editör

Ayrıca Kontrol Et

İYİ Partili Ataş, gündeme getirdi! Bakan cevap verdi! O işçilere müjde: Hakkı kimse gasbedemez!

Meclis’teki bütçe görüşmelerinde yaşanan sıkıntıları gündeme taşımaya devam eden İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.