AK Gençler seçim yaptı – Kayseri Olay Haber Güncel

BÜYÜKKILIÇ’A AK GENÇLERDEN COŞKULU KARŞILAMA

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri Gençlik Kolları 6. Olağan Genel Kurulu’na katıldı. Büyükkılıç’ı AK gençler meşale ile kapıda karşılarken, gençlerin  ‘Kayseri seninle gurur duyuyor’ sloganları ve alkışları ile kürsüye gelen Başkan Büyükkılıç, “Arkasına bakmadan kim var dediğimizde adeta koşan ve her zaman bizlerin yanında olan sevgili gençlerimiz, her birinizin alnından öpüyorum” dedi.

Kadir Has Kongre Merkezi’nde gerçekleşen AK Parti Kayseri Gençlik Kolları 6. Olağan Genel Kurulu’na Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, AK Parti Kayseri milletvekilleri Taner Yıldız, İsmail Emrah Karayel, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Büyükgümüş, AK Parti Kayseri Gençlik Kolları Başkanı Furkan Mert Şimşek ve partililer katıldı.

‘KAYSERİ SENİNLE GURUR DUYUYOR’ SLOGANLARI

Büyükkılıç’ı AK gençler meşale ile kapıda karşılarken, korona virüs tedbirlerinin üst düzeyde uygulandığı toplantı, coşkuyla yapıldı. Genel Kurul’da konuşma yapmak için gençlerin  ‘Kayseri seninle gurur duyuyor’ sloganları ve alkışları ile kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Arkasına bakmadan kim var dediğimizde adeta koşan ve her zaman bizlerin yanında olan sevgili gençlerimiz, her birinizin alnından öpüyorum. Bugün eğer biz buralardan sizlere layık olma yolunda hizmet ediyor bu çalışmaları yapıyorsak bu gençlik kollarımız, kadın kollarımız sayesindedir” dedi.

Kayseri’yi daha iyi noktalara taşımak için gayret gösterdiklerini vurgulayan Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Elbette bizler de sizlere layık olma yolunda Ankara’da değerli milletvekillerimiz, bakanlarımız ve hükümetimiz ile Kayseri’de teşkilatlarımızla el ele vermek suretiyle belediye başkanları olarak bizler Kayserimizi daha iyi noktalara taşımak, siz gençlerimize daha iyi bir gelecek hazırlamak, büyüklerimize layık olmak, hanım kardeşlerimize ve sevgili çocuklarımıza uygun projeler ile her bir kesimi göz ardı etmeden hizmet etme yolunda sizlere layık olmak için çalışacağımız buradan paylaşmak istiyorum. Allah’a şükürler olsun pandemi döneminde olmamıza rağmen mazeretlere sığınmadan, el ele vermek suretiyle sizlere layık olma yolunda, şehrimize, ay yıldızlı Türk bayrağımıza, vatanımıza, milletimize, devletimize layık olma yolunda çalışmalarımızı sürdürdüğümüz, hiçbir zaman mazeretlere sığınmadığımızı belirtmek istiyorum. Bu anlamda çok şükür Kayseri’de birlik beraberlik, içerisinde iyi bir noktada olduk.  Elbette gençlerimiz beklenti içerisinde, onlara layık olacak projeleri hak ediyor, biz de o yönde gayret gösteriyoruz.”

“BİZLERE RECEP TAYYİP ERDOĞAN VE ONUN YOL ARKADAŞLARI OLMAK YETER DE ARTAR”

Başkan Büyükkılıç, kültürel alanda, sportif alanda, turizm alanında, eğitim alanında, şehre yakışan imarlaşma alanında hizmetler verildiğini belirterek, “İnşallah yapacağımız ve yapacak olduğumuz çalışmalar ile başta Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi olmak üzere şehrimizi daha iyi noktaya taşıyacağımızı buradan belirtmek istiyorum. Projelerimiz ile adeta inşallah her zaman olduğu gibi Kayseri’nin adından Türkiye’de söz ettirmek istediğimizi buradan belirtmek istiyorum. Sevgili gençlerimiz sizlerin donanımlı, eğitimli olması, birkaç tane yabancı dile bilen anlayış içerisinde çalışmalarını sürdürmesi, mevcut bulunduğu alana layık olacak şekilde eğitimli ve donanımlı olması bizim olmazsa olmazımızdır. Bizlere Recep Tayyip Erdoğan ve onun yol arkadaşları olmak yeter de artar. Kayserimizden her zaman olumlu olarak söz ettirdik, geleceğe taşıdık. İnşallah sayın genel başkanımız ve Cumhurbaşkanımıza layık olacak şekilde en güzel noktalara, her aşamada taşımak ümidi ve temennisiyle yapılan kongremizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki de yaptığı konuşmada gençliğinden beri aktif siyaset içerisinde olduğunu, aynı çizgide ömrünü tüketmeye devam edeceğini söyledi. Özhaseki, “Bizim partimiz sıradan bir parti değil. Bizim bir davamız var, bir derdimiz var. Bizim liderimiz de sıradan bir lider değil, o çocukluğundan, gençliğinden beri bir davaya inanmış, o dava uğruna gecesini gündüzüne katmış, canını hiçe saymış, hala bu yaşında da çalışmaya devam ediyor. O bizim elimizi açtığımızdaki dualarımız, o bizim secdeye vardığımızdaki gözyaşımız, Allah ona uzun ömürler versin, bize de yol arkadaşlığı yapma şerefini devam ettirsin inşallah” diye konuştu.

MERT, GÜVEN TAZELEDİ

Büyükkılıç, ayrıca güven tazeleyerek yeniden göreve gelen AK Parti Kayseri Gençlik Kolları Başkanı Furkan Mert Şimşek’i ve yönetimini tebrik etti.

Hakkında Editör

Ayrıca Kontrol Et

Başkan Büyükkılıç, Kaymek Huzur Çınarı Tarafından Düzenlenen 7. Evlilik Akademisi Sertifika Töreni’ne Katıldı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK)  Huzur …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir