Tomarza 4X4 tam donanımlı ambulansa kavuştu

Sağlık Bakanlığı tarafından Tomarza İlçesine tahsis edilen 4X4 tam donanımlı ambulans, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Tomarza Acil Sağlık İstasyonu’nda kullanılmak üzere istasyondaki sağlık çalışanlarına teslim edildi.

Kayseri İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Tomarza ve bölgesinde kış koşullarında oluşabilecek her türlü olumsuzluğa karşı gerekli tedbirleri aldıklarını, Tomarza Acil Sağlık İstasyonu’ndaki ekiplerin zorlu koşullarda sağlık hizmetlerini kesintisiz sürdürdüklerini söyledi.

Hava şartlarından en çok etkilenen ilçenin Tomarza olduğunu söyleyen Ali Ramazan Benli, “ Sağlık Bakanlığı tarafından ilimize tahsis edilen 4X4 tam donanımlı ambulansı, Tomarza ve bölgesindeki kış koşullarında sağlık hizmetlerinin herhangi bir aksamaya uğramaması için Tomarza Acil Sağlık İstasyonu’na gönderdik. Tomarza Acil Sağlık İstasyonunda görevli ekiplerimiz bölgede yaşanan kaza, yaralanmalar veya diğer durumlarda yaşanabilecek olaylara anında müdahale ederek ihtiyaç duyulması halinde Komuta Kontrol Merkezi koordinasyonunda kent merkezinde bulunan hastanelere, hastanın naklini sağlıyor. Özellikle son yıllarda olumsuz hava şartlarından en fazla etkilenen Tomarza İlçesinin 4X4 ambulansla bölgede yeni bir ihtiyaç giderilmiş oldu” dedi.

Hakkında Editör

Ayrıca Kontrol Et

Büyükkılıç’ın Talimatlarıyla Büyükşehir, Bisiklet ve Yaya Yolu’na Özel Önem Veriyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç’ın bisiklet ve yaya yollarına verdiği özel önem doğrultusunda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.