Ataman: Vali, AKP il başkan yardımcısı ya da eş başkanlar!

AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, ‘İl başkanı Vali’den üstün mü?’  tartışmalarıyla ilgili konuştu. Çopuroğlu, “Vali Cumhurbaşkanımızın Kayseri’deki temsilcisi, biz de Genel Başkanımızın  temsilcisiyiz, ikimizde temsilciyiz” dedi ve ekledi: Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi bu konudaki karışıklığı ortadan kaldırdı. 

Kayseri Olay’ın, bir tv programında yapılan bu açıklamayı kamuoyuna taşınmasının ardından yeni bir tartışma siyasetin gündeminde alevlendi.

‘VALİ =AKP İL BAŞKANI…’

İYİ Parti İl Başkanı Sebati Ataman, bu açıklamaya tepki gösterdi. Ataman, şu ifadeleri kullandı: Vali =AKP il başkanı. Ben demiyorum. Kayseri AKP il başkanı diyor. AKP Kayseri il Başkanı, ‘Vali Cumhurbaşkanımızın temsilcisi ben de Genel başkanımızın temsilcisiyim. İkisi de aynı kişi olunca Ellahdülillah ikimiz de temsilciyiz. Elimiz armut toplanıyor.’ diyor. O zaman ben de diyorum ki, Vali AKP il başkan yardımcısı ya da eş başkanlar. Dava edin beni..”

Hakkında Editör

Ayrıca Kontrol Et

İYİ Partili Ataş, gündeme getirdi! Bakan cevap verdi! O işçilere müjde: Hakkı kimse gasbedemez!

Meclis’teki bütçe görüşmelerinde yaşanan sıkıntıları gündeme taşımaya devam eden İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir