Özhaseki tepkisi: Haddi değil, yol arkadaşlarına baksın!

İYİ Parti İl Başkanı Sebati Ataman, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’ye tepki gösterdi. Özhaseki’nin İYİ Parti’ye yönelik olarak “sözde milliyetçi parti” ifadesini kullandığını ifade eden Ataman, “Yol arkadaşlarına yani kendinize bakınız. Kimse bizim Milliyetciliğimizi sorgulayamaz, haddi de değildir.” dedi. 

Ataman, tepkisinde şu ifadeleri kullandı:

AKP Genel Başkan yardımcısı Özhaseki, “CHP’nin takdir ettiğim tek başarısı;” sözde milliyetçiyiz diyen İYİP ile PKK’nın siyasi uzantısı HDP’yi bir arada tutabilmesi” açıklamasını ve  Bizim, İYİ Parti’nin Milliyetciliğimizi  “sözde” diye nitelemesini kınıyorum.

 Sayın Özhaseki, sizi önce TC. yi kaldıranlara, Andımızı yasaklayanlara, her türlü milliyetçiliği ayaklar altına alanlara, çadır mahkemesi kuranlara, 29 Ekim’de peşmergeyi Türk topraklarından geçirenlere, megri megri diye ağlayarak şarkı söyleyenlere, sayın(!) Öcalan kanaat önderi diyenlere, Diyarbakır’ da mitingde   mektubunu okutanlara, Osman Öcalan’ı TRT’ye çıkaranlara, açılım saçılımı yapanlara, Mehmetçiğin kanını dökenlere sahip çıkanlara, akil adamlar(!) ile açıklama yapanlara, Oslo’da, Dolmabahçe’de HDP ile görüşenlere, DoğuTürkistan’da yapılan soy kırıma sessiz kalanlara yani yol arkadaşlarına yani kendinize bakınız…Kimse bizim Milliyetciliğimizi sorgulayamaz, haddi de değildir. 

Sizi tekrar kınıyor ve  özür dilemeye davet ediyorum…

Hakkında Editör

Ayrıca Kontrol Et

İYİ Partili Ataş, gündeme getirdi! Bakan cevap verdi! O işçilere müjde: Hakkı kimse gasbedemez!

Meclis’teki bütçe görüşmelerinde yaşanan sıkıntıları gündeme taşımaya devam eden İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir