Burası Kayseri! İşte vatandaşın hali…

Kayseri’nin Melikgazi ilçesine bağlı İldem Mahallesi’nde ortaya çıkan tablo düşündürdü. Vatandaşlar markette kilosu 5 lirayı aşan elmanın bir esnaf tarafından 2.5 liraya satıldığını öğrenince, sabahın erken saatlerinde soğuk havaya rağmen uzun kuyruklar oluşturdu. CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık da kuyrukta elma alabilmek için uzun süre soğuk havada bekleyen vatandaşları ziyaret etti. Vatandaşlar yaşadıkları ekonomik sıkıntıları gözler önüne serdi ve markette elmanın pahalı olduğuna dikkat çekerek, ucuz elma alabilmek için kuyrukta uzun süredir  beklediklerini ifade etti. Ortaya çıkan bu görüntüler ise “işte vatandaşın hali” dedirtti.
CHP MİLLETVEKİLİ ARIK KUYRUKTAKİ VATANDAŞLARLA GÖRÜŞTÜ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Arık da eksi 4 derece soğukta kuyrukta uzun süre ucuz elma alabilmek için bekleyen vatandaşlarla görüştü. Hükümete tepki gösteren Milletvekili Arık, “AKP iktidarının 18 yılın sonunda Türkiye’de insanları ucuz ekmek, ucuz sebze meyve kuyruklarına mahkum etti” dedi. Arık, “Vatandaş  eksi 4 derecede saatlerce ucuz elma kuyruğunda bekliyor. Çare halka ucuz sebze meyve temin eden esnafı cezalandırmak değil, çare halkımızın alım gücünü artırmaktır. Vatandaş hava eksi 4 derece ve evine meyve sebze götürmek istiyor. Markette kilosu 5 lira olan elmayı 2-2,5 liradan almak için kuyrukta bekliyor. Sakın bu esnafın hizmetini de engellemeyin. Burakın vatandaş evine sebze meyve götürebilsin” ifadelerini kullandı.

Hakkında Editör

Ayrıca Kontrol Et

İYİ Partili Ataş, gündeme getirdi! Bakan cevap verdi! O işçilere müjde: Hakkı kimse gasbedemez!

Meclis’teki bütçe görüşmelerinde yaşanan sıkıntıları gündeme taşımaya devam eden İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.