Tabip Odası Başkanını kimler kızdırdı: Züppelik…

Kayseri Tabip Odası Başkanı Mehmet İlhan Şahin, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya destek verdi. Bakanın ilk aşıyı olmasını olumlu bulduğunu ifade eden Şahin, bu konuda yapılan eleştirilere tepki gösterdi. Şahin, “Türkiye’de insanların aşıya güven duyması için Sağlık Bakanımızın ilk aşıyı yaptırmış olmasını olumlu buluyorum. Türkiye’nin şartları ve milletimizin bakış açısı Batıdaki ülkelerle aynıymış gibi, oralarda bunun olmadığı söylenerek Bakanın tutumunun eleştirilmesi züppeliktir” diye konuştu. 

‘ÜNLÜLERİN AŞI SIRASINDA ÖNE GEÇMESİ KABUL EDİLEMEZ’

Diğer yandan Sağlık Bakanının tutumunu destekleyen Şahin, ünlülerin aşı sırasında öne geçmesinin de kabul edilemez olduğunu belirtti. Şahin, şu ifadeleri kullandı: Ancak, bu tutumun güven vermenin ve sembolik olmanın ötesine geçmemesi gerekir. Risk grubunda olmayan siyasetçilerin, iş adamlarının ve ünlülerin aşı sırasında öne geçmesi kabul edilemez. Birçok aşının devam eden Faz 3 çalışmalarına gönüllü olanlar ise durumu açıklamalıdır.

Hakkında Editör

Ayrıca Kontrol Et

Avrupa’daki Türkler Kayseri Büyükşehir’in Coşkulu Festivali İle Kayseri’de Buluştu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yurtdışı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.