Milletvekili Ataş: AKP, halka kaşıkla veriyor, kepçe kepçe geri alıyor

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, partisinin il başkanlığında yeni partililere rozet taktı. Parti yöneticileri ve belediye meclis üyeleri ile birlikte partiye yeni katılan isimlere rozet takan Milletvekili Dursun Ataş, “Partimiz her geçen gün büyüyor. İYİ Parti İl Başkanlığımızda yeni katılan üyelerimizin rozetlerini taktık. Yeni üyelerimize evinize hoş geldiniz diyor, iktidar yolculuğumuza güç kattıkları için teşekkür ediyorum. Partimize son bir ayda Kayserimiz’de katılan 162 kişiye de hoş geldiniz, sefalar getirdiniz diyorum. İnşallah hep birlikte İYİ Parti’yi iktidara taşıyacağız” dedi.
“İYİ PARTİ’YE YOĞUN KATILIM VAR”

Ülke genelinde İYİ Parti’ye yoğun ilginin ve desteğin olduğunu ifade eden Ataş, bu durumum kamuoyu anketlerinde de ortaya çıktığını belirtti. Son büyük kurultayın sloganı olan “Millet bizi çağırıyor” sözünü hatırlatan Ataş, “Milletimizle her zaman bir aradayız. Çarşıda, sokakta kısacası halkın yanında bu zor günlerde de İYİ Parti var. Milletimizin sorunlarını yerinde dinleyip, Meclis gündemine taşıyoruz. İktidara sorunların çözümü çağrısı yapıyoruz. Bunun yanında yine sorunları yaşayan vatandaşlarımıza sıkıntılarını Mecliste kendilerinin de birinci ağızdan dile getirmeleri için de grup toplantılarımızda bir araya geliyoruz. Esnafın, çiftçinin,  işçinin, memurun, asgari ücretlinin, işsizlerin, EYT’lilerin ve emeklilerin sesi oluyor İYİ Parti. Bu konuda mücadele veriyoruz. Vatandaş da iyi ki İYİ Parti var diyor. Ülkemiz, halkımız iyi günleri görsün istiyoruz. İşte biz milletimizle bir araya gelince, onlar da samimiyetle çalıştığımız, gayret gösterdiğimizi görüyor ve bu nedenle İYİ Parti’de buluşuyoruz. Her geçen gün artan ilgi ile daha da güçleniyoruz.  İnşallah ilk seçimde de İYİler iş başına gelecek ve Türkiye iyi olacak” diye konuştu. 
“TEK ADAM ÜZERİNE KURULU SİSTEMİN ÜLKEYİ NE HALE GETİRDİĞİ ORTADA”

İktidarın artık uygulamalarıyla ülkeyi uçuruma sürüklediğini ve “Ben yaptıysam doğru, kimseyi dinlemiyorum” düşüncesiyle hareket ettiğini ifade eden Ataş, “Tek adam yönetimiyle huzura erişilemez. Dünyada örneği yok. Her şey bir kişinin iki dudağı arasında. Bu yolla sorunlara çözüm üretilemez. Meclis’in yani halkın iradesinin tam manasıyla işlemediği, sadece bir kişinin talimatlarının hayata geçirildiği, iktidar temsilcileri ve destekleyenlerce oylandığı bir tabloda sorunlar çözülemez. Aksine sorunlar daha da büyür. Demokrasinin yara aldığı, hakkın, hukukun göz ardı edildiği bir tabloda kimse huzur bulamaz. İşte bugün Türkiye bu kısır döngü içerisinde.  Güçlendirilmiş parlamenter sistem mutlaka olmalı. Tek adam üzerine kurulu sistemin ülkeyi ne hale getirdiği ortada. Uçuyoruz, kaçıyoruz masalları da artık boşuna” dedi.
“KİMLERE PEŞKEŞ ÇEKİLECEK?”

AKP iktidarının ülkeyi sağlıklı yönetemediğini ve sadece yandaşlarına katkı sunan ihaleler, projeler hayata geçirdiğini, milletin geleceğini borçlandırarak ipotek altına aldığını dile getiren Milletvekili Ataş, Varlık Fonu’nda ortaya çıkan düşündürücü tabloya da dikkat ç.ekti. Ataş, “Varlık Fonu’na devredilen Türkiye Petrolleri’nin hazineye aktarması gereken yüzde 10 pay kaldırıldı. Hazineye 2021’de 1 milyar, 2022’de 806 milyon, 2023’te 863 milyon aktaracaktı. Hazineye aktarılmayan bu pay

denetlenemeyen kara delik haline gelmiş varlık fonunda kimlere peşkeş çekilecek?” diye sordu.

“AKP İKTİDARINDA METAL YORGUNLUKLA BAŞLAYAN SÜREÇ TÜKENMİŞLİK SENDROMU İLE SONUÇLANIYOR”

“Bu iktidar kaşıkla veriyor, kepçe kepçe geri alıyor. İşte maaş zamları ortada. Sözde enflasyon da ortada, ama millet artık inanmıyor” ifadelerini de kullanan İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Çünkü yumurtanın, yağın fiyatı ortada. İşte gerçek enflasyon orada. İki kat artan fiyatlarda.  Mevcut iktidarın artık sorunlara çözüm üretecek durumu yok. Görünen köy kılavuz istemez. Artık gerçekleri saklayamıyorlar. Çünkü gerçekler ayaklarına dolanıyor. Ülke gündemini kendilerince sanal işlerle değiştirmeye çalışsalar da millet inanmıyor. Gerçek amaçlarının ne olduğunu bu millet gördü. İşsizlik, yoksulluk, geçim derdi milletin kâbusu olmuş ve millet bu tabloda hayatta kalma mücadelesi veriyor. AK Parti iktidarı yolun sonuna gelmiştir. Kendilerinin dediği gibi metal yorgunlukla başlayan süreç tükenmişlik sendromu ile sonuçlanıyor.” dedi.

ARTAN İNTİHARLARA DİKKAT ÇEKEN ATAŞ: HER GÜN CANIMIZ YANIYOR

Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Kayseri’de son aylarda artan intihar olaylarına da değinerek, “Huzur şehri dediğimiz Kayseri’de intihar vakaları giderek artıyor. Önceki gün Talas’ta, dün Melikgazi’de iki gencimiz intihar etti. Her gün canımız yanıyor. Bir an önce sebepleri araştırılmalı ve gereken önlemler alınmalıdır. İktidar başta olmak üzere hep beraber gereğini yapmalıyız” çağrısı yaptı. 

Hakkında Editör

Ayrıca Kontrol Et

İYİ Partili Ataş, gündeme getirdi! Bakan cevap verdi! O işçilere müjde: Hakkı kimse gasbedemez!

Meclis’teki bütçe görüşmelerinde yaşanan sıkıntıları gündeme taşımaya devam eden İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.