Dikkat..! Yasak geldi

Tarım ve Orman Bakanlığı, İstanbul Boğazı ve Karadeniz’de ticari amaçlı hamsi avının 10 gün süreyle yasaklandığını duyurdu.

Yasak bu gece itibarıyla başlayacak.Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü’nden bir açıklama yapıldı. Açıklamaya göre; İstanbul Boğazı ve Karadeniz’in büyük bir bölümünde avlanan hamsilerin yasal avlanabilir boy uzunluğunun altındaki sayılarında artış olduğu tespit edildi. Bunun üzerine İstanbul Boğazı’nın tamamı ile Karadeniz’de İstanbul İli Sarıyer İlçesi Kumköy Aslan Burnu’ndan Gürcistan sınırına kadar olan bölgede, ticari amaçlı hamsi avcılığının durdurulduğu bildirildi.

Söz konusu yasak 8 Ocak saat 00.01 ile 18 Ocak 00.00 saatleri arasında geçerli olacak. Yasak süresince balıklarla ilgili gözlem ve incelemeler yapılacak. Bir düzelme olmaması halinde 10’ar günlük periyodlarla 20 gün daha hamsi avcılığı durdurulabilecek. Diğer yandan hamsi avına Marmara Bölgesi’nde devam edilebilecek. Bu durumun balık fiyatlarını nasıl etkileyeceği ise merak konusu oldu.

Hakkında Editör

Ayrıca Kontrol Et

Hatay’da kurtarma çalışmaları devam ediyor

Yıkılan binaların enkazından saatler sonra sağ çıkarılanların haberleri, umutları diri tutuyor. Deprem bölgelerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir