Elitaş’ın, CHP Liderine açtığı ‘FETÖ Borsası’ davasında karar çıktı

AK Parti Gaziantep eski Milletvekili Şamil Tayyar’ın katıldığı TV programında “G. Antep’te, Kayseri’de FETÖ borsası var. Kayseri’ye gidin Mustafa Elitaş’a sorun anlatsın” sözlerini TBMM’deki Grup Toplantısında hatırlatan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, AKP Kayseri Milletvekili Mustafa Eltiaş’ın açtığı tazminat davasında karar çıktı. Mahkemede , CHP Genel Merkez Avukatlarından Ahmet Nazif Yücel’in delillerin incelenmesi ve tanık dinletme talebi reddedildi.

Tayyar’ın, “G. Antep’te, Kayseri’de FETÖ borsası var. Kayseri’ye gidin Mustafa Elitaş’a sorun anlatsın” sözlerini Türkiye Büyük Millet Meclis’indeki Grup toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılçıdaroğlu hatırlatmış ve gündeme taşımıştı. Bunun üzerine AK Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş ‘ın, Kılıçdaroğlu’na dava açtığı belirtildi. Dava  Kayseri 2. Asliye Hukuk Mahkemesinde görüldü.

CHP Genel Merkez Avukatlarından Ahmet Nazif Yücel, 13 Ekim 2020 günü görülen davanın üçüncü celsesinde, davanın Ankara’da yapılması için mahkemeye itiraz etmişti. Yücel, bahsi geçen konunun Ankara TBMM adresinde söylenmiş ve davanın muhataplarının da ikametlerinin Ankara’da olmasından dolayı mahkemenin Ankara’da görülmesini talep etmiş, ancak Kayseri mahkemesi bu talebi reddetmişti. 
DAVA BUGÜN GÖRÜLDÜ

Davanın dördüncü celsesi bugün Kayseri 2. Asliye Hukuk Mahkemesinde görüldü. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Avukatlarından Ahmet Nazif Yücel, duruşmada delillerin incelenmesi ve tanık dinletme talebinde bulundu. Ancak mahkeme bu talebi reddetti. Yapılan yargılama sonrası Elitaş’ın, Kılıçdaroğlu’ndan 100 bin TL talep ettiği davada karar çıktı. Mahkeme heyeti CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, AK Parti Milletvekili Mustafa Elitaş’a 5 bin lira tazminat ödemesi yönünde karar verdi.


YEREL MAHKEMENİN KARARI BİR ÜST MAHKEMEYE TAŞINACAK

Verilen karar sonrası kısa bir açıklama yapan CHP Genel Merkez Avukatlarından Ahmet Nazif Yücel, CHP Liderine haksız bir tazminat kararı çıktığını, tanıkların dinlenmesi ve delillerin incelenmemesine dair kararı bir üst mahkemeye taşıyacaklarını belirtti.  Yücel, “AKP’nin eski Milletvekili Şamil Tayyar ile mevcut Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş arasındaki tartışmayı gündeme taşıdığı için yargılandı. Türk yargısı gerçeklerin üzerine gidip adalet dağıtması gerekirken, Genel Başkanımıza sanki sözleri ilk söyleyen kendisiymiş dava açıldı ve tazminata mahkum edildi. Bunun anlamak mümkün değil. Hakkımızı sonuna kadar arayacağız.” dedi.

Hakkında Editör

Ayrıca Kontrol Et

İYİ Partili Ataş, gündeme getirdi! Bakan cevap verdi! O işçilere müjde: Hakkı kimse gasbedemez!

Meclis’teki bütçe görüşmelerinde yaşanan sıkıntıları gündeme taşımaya devam eden İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir