‘Millet umudu bütçede değil, kumarda arıyor’

Saadet Partisi (SP) Teşkilatlanmadan Sorumlu İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Alim Şahin, Milli Piyango haramdır ama, gençlerin geleceğini çalmak da haramdır” dedi. 

“Şu an Milli Piyango idaresinin vatandaşlarımıza oynattığı resmi kumar çeşidi 11 sayısına ulaşmış hatta; evlerimize kadar girmiş ve telefondan bile insanları kumar oynatır hale getirmiştir” diyen Şahin, “Milli Piyango haramdır, ama piyangoyu millileştirmek, resmileştirmek, sektörleştirmek, halka pazarlamak, reklamını yapmak,  gelirini bütçeye katmak, teşvik etmek daha çok haramdır” diye konuştu. 

EKONOMİK SIKINTILAR DİNEN YASAK OLAN EYLEMLERE YÖNELTİYOR

Milletin ekonomide bulamadığı umudu Milli Piyango’da aradığını söyleyen Şahin  “Altını kalın çizgilerle çiziyoruz, milletimiz bütçede bulamadığı umudu piyango biletinde ve Milli Piyango idaresinin evimize kadar aşıladığı kumar oyunlarında bulmaktadır. Ekonomik sıkıntılar insanları Allah’ın kesin dille yasakladığı kumara yöneltmektedir.” dedi. 

 

Hakkında Editör

Ayrıca Kontrol Et

İYİ Partili Ataş, gündeme getirdi! Bakan cevap verdi! O işçilere müjde: Hakkı kimse gasbedemez!

Meclis’teki bütçe görüşmelerinde yaşanan sıkıntıları gündeme taşımaya devam eden İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.