Büyükşehir’den Sayıştay açıklaması! – Kayseri Olay Haber

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

KAMUOYUNA DUYURU

Tüm kamu kurum ve kuruluşlarında olduğu gibi Kayseri Büyükşehir Belediyesi de gerek Sayıştay gerekse Mülkiye denetimlerinden geçmekte, gündeme gelen konularla ilgili hızlı bir şekilde sonuca gitmektedir.

Sayıştay denetçileri, yaptığı inceleme ve denetim sonucu, gündeme getirdiği konuları “Bulgu” olarak yazar ve yönetimden konuyla ilgili cevap ya da konunun düzeltilmesini ister. Kayseri Büyükşehir Belediyesi de, bu minvalde dile getirilen konuların tamamının izahatını resmi olarak yapmış, pek çoğunu daha denetçiler denetimini tamamlamadan sonuca ulaştırmıştır. Durum böyleyken konuların Sayıştay raporuna girmesi de usul gereğidir. Ayrıca, Sayıştay Raporu’na “Bulgu” olarak giren her konu hukuki kesinlik ifade etmemekte, işleyiş gereği Sayıştay Genel Kurulu ve Temyiz süreçleri bulunmaktadır.

Sayıştay Raporu’nda dile getirilen tüm konulara ilişkin cevaplar kanunda da belirtildiği üzere “En geç 1 ay” içerisinde sunulmuş ya da gereği yapılmıştır. Kamuoyunda gündeme gelen 2019 yılı denetimindeki bulgular önceki yılları da içererek, denetçi görüşü olup, denetçiden denetçiye farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle, Sayıştay Genel Kurulu önem teşkil etmekte, konular burada da kapsamlı ele alınarak sonuca gidilmektedir. 

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, hesap verebilirlik ve mali saydamlığı önemseyen anlayışıyla kanunları rehber edinerek sürdürdüğü çalışmalarında her zaman doğruyu tesis etme adına kararlılıkla durmaktadır. Herhangi bir kamu zararı ya da kişi borcu söz konusu değildir.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.

Hakkında Editör

Ayrıca Kontrol Et

Başkan Büyükkılıç, Gençlik Meclisi Üyeleriyle Ali Dağı’na yürüyüş gerçekleştirdi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç gençlerle, Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin düzenlediği Ali Dağı’nda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir