‘Asgari Ücret ne kadar olmalı?’ anketi başlattılar

Yeni yıl için geçerli olacak asgari ücret görüşmeleri 4 Aralık günü başlıyor. Asgari ücret, ne kadar olacak ve nasıl belirlenecek tartışmasının yaşandığı bu süreçte, Emek Partisi Kayseri İl Örgütü, “Asgari Ücret Anketi” başlattı.  Fabrika ve işyerlerinde, işçiler arasında yapılacak anket, ayrıca elektronik ortamda da işçi ve emekçilerle buluşacak. Salgın ve ekonomik kriz koşullarında yeniden belirlenecek asgari ücretin ne kadar olacağı merak konusu. İşçi ve emekçilerin yaşamlarını maddi düzeyde etkileyen asgari ücrete dair; Emek Partisi Kayseri İl Örgütü, “İnsanca yaşanacak bir asgari ücret” sloganıyla anket başlattı.

“İNSANCA YAŞANACAK BİR ÜCRET İÇİN MÜCADELE EDELİM”

Asgari ücret anketine katılım çağrısı yapan EMEP Kayseri İl Başkanı Ahmet Akarsu, “Patron sınıfı, işçileri en az ücretle çalıştırmak ister. İşçinin çalışma süresini uzatmak ve çalıştığı süre içindeki iş yoğunluğunu artırmak ister. Kayseri’deki fabrikalarda tam olarak bu durum uygulanıyor. Aşırı kar hırsı ile işçiler canı çıkana kadar çalıştırıyor. Salgın ile giderek derinleşen krizin faturası pandemi sürecinde işçi sınıfı ve emekçilere kesiliyor. Patronların vergi borçlarını silen hükümet, patronlarla kol kola hareket ederken işçi ve emekçilere acı reçeteyi gösteriyor. Asgari ücretlinin alım gücü giderek düşüyor. Partimiz işçi ve emekçilere reva görülen sefalet zamlarını değil, insanca yaşayacak bir ücret verilmesi için işçi ve emekçileri mücadeleye çağırıyor” ifadelerini kullandı. Diğer yandan ankete katılanlar, Ankette, “Asgari ücreti kim belirlemelidir?”, “Asgari ücret yeterli buluyor musunuz?”, “Asgari ücret kaç lira olmalıdır?” sorularına cevap verecek. Anketin sonuçları 25 Aralık günü, Emek Partisi Kayseri İl Örgütü tarafından kamuoyuna duyurulacak.

Partinin Asgari Ücret Anketine katılım linki ise şu şekilde: https://forms.gle/iQCDq6W2jk785Lfi6

Hakkında Editör

Ayrıca Kontrol Et

İYİ Partili Ataş, gündeme getirdi! Bakan cevap verdi! O işçilere müjde: Hakkı kimse gasbedemez!

Meclis’teki bütçe görüşmelerinde yaşanan sıkıntıları gündeme taşımaya devam eden İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir