Ersoy: Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi Türkiye’yi hedef alan oyunları bozuyor!

Meclis’te İlçelerin ödenek bekleyen sorunlarını gündeme taşıyan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, aynı zamanda “2020 yılı bizlere bir kez daha göstermiştir ki Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi hızlı karar alma mekanizmalarıyla; Türkiye’yi hedef alan oyunları bir bir bozmuş, Türk milleti üzerinde yapılan hesapları tek tek bertaraf etmiştir. Bunun son örneği ise Amerika Birleşik Devletleri’nin aciz çırpınışlarla almış olduğu yaptırım kararıdır. Buradan bu vesileyle de Amerika Birleşik Devletleri’nin S-400 yaptırım kararıyla savunma sanayimizi abluka altına alma çabalarını kınıyor, bu kararı tanımıyor, ulusal çıkarlarımız ve savunma sanayimiz için attığımız adımlardaki kararlılığımızdan vazgeçmeyeceğimizi buradan bir kez daha dile getirmek istiyorum” dedi.

Kayseri’nin sorunlarını da Meclis’te gündeme getiren Ersoy, “Boğazlayan-Felahiye Yolu, Kayseri-Sivas Yolu, Bünyan yolu, internet altyapısı bulunmayan ve hane sayısı az olan mahallerimize internet hizmeti sağlanması, Develi Devlet Hastanesine 150 yatak kapasiteli ek bina yapımı, Yahyalı Devlet Hastanesi, Bünyan Devlet Hastanesi, Sarız İlçe Entegre Hastanelerinin inşaatlarının tamamlanması için ödenek sağlanması Kayseri’miz için oldukça önem arz etmektedir. Bunlarla birlikte doğal gaz arzı için Sarıoğlan ilçemize 2022 yılı için tarih verilmiş olsa da Pınarbaşı, Akkışla, Felahiye, Özvatan ve Sarız ilçelerimize de doğal gaz arzı çalışmalarının başlaması öncelikli beklentilerimiz arasındadır” diye konuştu.

Hakkında Editör

Ayrıca Kontrol Et

İYİ Partili Ataş, gündeme getirdi! Bakan cevap verdi! O işçilere müjde: Hakkı kimse gasbedemez!

Meclis’teki bütçe görüşmelerinde yaşanan sıkıntıları gündeme taşımaya devam eden İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir